OTSI IDEED:
Raamatule uus elu?Kui palju on neid Eesti raamatuid, mille olemasolust me midagi ei tea või kunagi ammu teadsime? Olgu need siis uued või vanad. Raamatukogud, antikvariaadid ja raamatupoed on neist hetkel pungil täis (vanemaid siiski märgatavalt vähem va antikvariaadid), kuid kui suur on loetavus ja huvi nende vastu? Usun, et väga suur protsent raamatuid Eesti kirjandusest jääb tänasel päeval raamatukogudest aastas väljalaenutamata ja tolmu koguma. Ega antikvariaatides ja raamatupoodides pole samuti lood kiita. Milles probleem? Olgugi, et tänaseks päevaks on meil loodud ühine raamatute andmebaas ESTER, kuid sealt saame teada ainult raamatu sisu kohta: kirjelduse, märkused ja märksõnad. Kuid seda, millest raamatus tegelikult juttu, sellest pole õrna aimugi. Pikalt otsides leiab heal juhul erinevate antikvariaatide, raamatupoodide ja foorumite lehtedelt mingit osalist informatsiooni huvipakkuva raamatu kohta, kuid tihtipeale jääb sellest kahjuks väheks. Tarvis oleks midagi sellist, kuskohast oleks võimalik saada kiiresti raamatute kohta sisulist või täieliku ülevaadet. Ilma, et selleks peaks raamatukokku sukelduma, poodi või antikvariaati otsima minema, mis on küll igati tervitatav nähtus, kuid kas just vähem aktiivsematele, puuetega ja aja nappuses võitlevatele eestlastele?
|
||
Ideed: |
Teostatavus: |
|
Mait Müüripeal, 26.01.2009 @ 16:47 Patendid aeguvad 10...20 aasta vältel aga teoste autoriõigused kehtivad vähemalt autori eluea vältel ja päranduvad edasi.
Heili Rand, 26.01.2009 @ 19:56 Idee on küll põnev ja hea, kuid kas on vaja veel rohkem asju arvuti ekraanilt lugeda, et kaaskodanikud oma silmi rikuksid. Minuga on tavaliselt nii, kui ma raamatu kätte võtan siis ma ei pane seda käest enne, kui silm hakkab kinni kukkuma. Üldjuhul praegu proovin end raamatuga võõrutada pisut enam arvutist, mille tugev sõltlane ma olen, aga kui me need ka interneti paneme, siis ei saakski kuidagi arvutist eemale. Palun mõtleme sellele ideele veel kord.
Lembit Soolo, 10.05.2009 @ 13:09 Loomulikult on see hea idee ja välismaal juba aetakse raamatuid, mille autoriõgus on aegunud, järjest internetti. Iga soovija saab juba lugeda. Link ei tule meelde.
|