on IN
Tegevusala: Muud tegevused
Organisatsioonile iseloomulik omadus:
paberkotid ,karbid , erinevate reklaam- ja kinkepakendid
Asukoht: Harjumaa Tallinn
Dispak on 1997. aastal loodud ettevõte. Meie praegune tootevalik on välja kujunenud 12-aastase töö ja kogemuste tulemusena. Pakume läbiproovitud ja hästi toimivaid lahendusi, mis võimaldavad Teil keskenduda oma põhitegevusele ning usaldada kingi- ja reklaampakendite valmistamise meie hoolde.
Nov
2014
22:43
Kas ökoloogiline eluviis on vaid valitutele?
Ökoloogilisest eluviisist räägitakse üha rohkem ja rohkem. Ja samas on ka probleeme rohkem, kui kunagi varem. Dispak püüab oma toodetega tuletada meelde klientidele, et paberkottide kasutamine on keskkonna suhtes sõbralik ning teadlik tegu. Aga mida veel saaks teha, et ökoloogiline eluviis poleks vaid puude kallistajate ning agressiivsete aktivistide pärusmaa?
Mida saaksid Sina, hea lugeja teha kohe nüüd ja praegu?
Tegelikult peaks keskkonnale mõtlemine igapäevane tegevus olema. Võib küll tunduda, et üks inimene ei saa suurt midagi teha, aga ka väike sammuke on abiks. Järgnevalt pakume teile ideid, kuidas saate oma elukeskkonda ja raha säästa, muutes oma ökoloogilise jalajälge väiksemaks ning jättes meie planeedi tulevastele põlvedele rahulikumaks elamiseks.
Toidupoes käies võta kaasa kokku volditud paberkott või riidest kandekott. Kui kipud koti kaasavõtmist ära unustama (sest poest saab ju vajadusel ikka kilekoti osta), siis poeta neid igaks juhuks näiteks autosse, erinevatesse käekottidesse (sest iga päev ju sama kotiga ringi käia ei pruugi) ja seljakotti. Nii on sul isegi kiiruga poodi minnes alati poekott käepärast. Muide, kas oled märganud, et mõnes supermarketis on kilekotid järsku kallimad, samas riidest poekottide hind on langenud. Kõik ikka selleks, et saaksid teadlikult oma keskkonnasõbralikke valikuid teha. Pood annab selleks lihtsalt väikese tõuke. Lisaks peab riidest kandekott või paberist poekott kaua vastu ning kilekottide mitteostmisega hoiad palju raha kokku.
Puu- ja juurviljaletis kasuta väikseid kilekotte nii vähe kui võimalik. Suuremate puuviljade puhul, näiteks banaani, meloni või arbuusi puhul polegi neid kilekotti vaja pakkida. Hinnakleepsu saab ka puuvilja enda peale kleepida. Samuti on üheks võimaluseks kasutada ühte kilekotti ning kõigi kaalutud puu- ja juurviljade hinnakleepsud ühe koti peale kleepida. Usu, sellest ei tule kassapidajaga mingit pahandust. Sina aga oled kasutanud ühte kilekotti maksimaalselt.
Kui alles alustad „kilekotivaba elu“ suunas tegutsemist, siis ilmselt on sul alguses kodus üksjagu kilekotte. Ajapikku neid ju ikka koguneb. Leia nendele oma rakendus, et vältida nende loodusesse sattumist. Määrdunud kilekotid pese puhtaks, nii saad neid uuesti kasutada. Ka tugevamad kilekotid toitude pakendamiseks tasub hoolikalt puhtaks pesta ning taaskasutada. Kasutult seisvad erinevas suuruses kilekotte saad kasutada prügikottideks, nt kassiliiva prügisse viskamiseks. Nutikamad meisterdavad kilekottidest heegeldatud vaipu ja matte. Paljud noored emad koguvad leiva- ja saiakotte, kuhu kasutatud mähkmed enne prügikasti viskamist pakkida, et prügikast liialt haisema ei hakkaks.
Hea viis pakendite kasutamist vähendada on osta oma toiduained hulgilaost või turult. Hulgilaost ostes on kogused suuremad ja seega on pakendile kulutatud materjali lõppkokkuvõttes vähem. Pealegi säästad aega ja raha, kui näiteks terve nädala ostud korraga ära teed. Turule saad aga oma taara, nt toidukarbi, kandekoti ja –võrgu kaasa võtta, kuhu siis näiteks salatid, kapsad või kaalikad kenasti pakkida saab. Mune ostes võta kaasa eelmisest korrast tühjaks jäänud munarest, nii saad papist resti korduvalt kasutada ning ka turumüüjal läheb neid vähem vaja. Kui võimalik, leia endale üldse üks kohalik talupidaja, kellelt otse värsket ning tervislikku toidukraami osta. Jäävad ära igasugused kilesse ja plasti pakendamised, lisaks tead, et kraam, mis sinu ja su pere toidulauale jõuab, on kohalikest toorainetest, mida pole sadu kilomeetreid transporditud.
Kasutatud riided pole enam vaid vaeste ja väetite jaoks. Üha rohkem inimesi leiab, et milleks kulutada uute ja tihti kehva kvaliteediga moekaupadele, mis on moodsad vaid hetke, kui on võimalik osta odavamalt second hand poodidest. Lisaks leiab „kaltsukatest“ tubli käsitööline nii mõndagi, millele uus elu anda. Trikotaaźtooted on suurepäraseks materjaliks kaltsuvaipadele, vanadest teksapükstest saab teha nii väiksemad teksapüksid pere kõige pisemale, seeliku, käekoti või hoopiski meigikoti. Katkiseid rõivaesemeid püüa enne äraviskamist parandada- kui ise ei oska, siis kindlasti on sul tutvusringkonnas mõni tubli naisterahvas, kes kiirelt parandustöö ära teeb. Hoia pilk tema tegemistel peal ja järgmine kord oskad ehk juba ise seda teha.
Kodumasinad on üks valdkond, kus saab nii raha ja keskkonda säästa kui teadlikult oma ostuvalikud teha. Pesukuivati on küll mugav, aga kui vähegi võimalik, riputa pesu kuivama õue nöörile või kuivatusrestile. Pesumasinat kasuta vaid siis, kui pestavat pesu on maksimaalselt lubatud koguses. Kui on vaja pesta vähem, kasuta vastavat programmi, mis vett säästab. Ka pesuvahendit kasutades ära pinguta üle, pigem kasuta seda soovitatust vähem, kui rohkem. Külmkapp vali selline, mis energiat säästab ning toitu kappi pannes vaata, et külmkappi liiga palju toidukraami ei aseta. Konservid, purgisupid, moosid, mahlad- kõik need tooted, mis poeski külmariiulis ei asu, ei pea ka kodus külmkappi minema.
Kas teadsid, et nii igapäevane ja populaarne toode nagu pudelivesi on ligi 10.000 korda kallim, kui kraanivesi? Kui su kodus kraanivesi kõlbab juua, siis eelista seda pudeliveele. Kui siiski joogivesi pole nii maitsev, kui sooviksid, siis mõtle filterkannu kasutamisele või filtrisüsteemi soetamisele. Hoiad lõppkokkuvõttes kokku raha pudelivee ostmise pealt, lisaks veel lõputu hulk plastikpudeleid, mida sa enam kasutama ei pea.
Kas on vaja iga e-mail või huvitav artikkel välja printida? Saada huvipakkuvad lingid omale e-maili peale, et saaksid hiljem uuesti üle lugeda. Juba prinditud pabereid saad uuesti märkepaberitena kasutada- lõika nad sobivateks suurusteks ning kasuta paberi valget poolt. Nii annad juba prinditud paberile uue „võimaluse“.
Ideid, mida igapäevaselt kasutada, on veelgi. Pesta puhtaks kokteilikõrsi ja neid uuesti kasutada. Aknapesul loobuda keemiat täis pesuvahenditest ning kasutada vanavanemate tarkust: pesuvette lisada törts äädikat ning aknad kuivatada ajalehepaberiga. Lisada oma postkastile kleeps, et sa ei soovi reklaamvoldikuid ning tasuta ajalehti. Kuueste pakkidena müüdavate joogipurkide kilerõngad lõika enne prügisse viskamist katki- loodusesse sattudes teeb see loomadele palju kurja. Võimalusel kasuta pleegitamata ning värvimata pabertooteid, nagu kohvifiltrid ja WC-paber (pleegitatud paber eritab kantserogeenseid dioksiine ja pealegi, kas on just nii väga vaja kasutada Hello Kitty pildiga WC-paberit?). Paberist kinkekotte saad korduvalt kasutada, keegi ei vaata viltu, kui juba korra kasutatud kinkekotti uuesti kasutad. Lühemaid vahemaid läbi kõndides, rattaga või kasuta ühistransporti, autot kasuta vaid siis, kui muud võimalust ei ole. Shampoone ja dushigeele osta suurtes pakendites- suurema pakendi valmistamiseks on vähem loodusressursse ja raha kulutatud, kui mitme väikese pakendi peale kokku.
Kui arvad, et mis üks inimene ikka teha saab, siis tegelikult on ka ühe inimese panus oluline. Suured muutused algavad ikka väikestest sammudest.
Nov
2014
22:40
Kui oluline on pakendi kujundus?
Kui tihti mõtled Sa oma toodete pakendamise disainile? Kas oled teadlik, et oma toote brändi arendus ei päädi vaid logo disainimisega?
Inimestele meeldib ilusaid asju vaadata, see on vana tõde. Ja siit algabki pakendi loomine- kuidas teha nii, et uus pakend oleks samamoodi „ilus“ asi, mida inimesed visuaalselt hindavad ning armastavad. Jah, pilkupüüdev logo on oluline osa toote turunduses, kuid ärge alahinnake lihtsalt fakti- kliendid on visuaalsed olevused.
Kõlab küll lihtsalt ja kohati naiivselt, ent kliente tõmbab kui magnetiga ilusate asjade poole. Ning miski, mis on huvitav ning hea disainiga, on juba eos loodud äratama võimalike kliendite tähelepanu, kui seda teeks ilmetu ning igav toode. See on pakendidisaini põhipunkte, sest müüki on ju vaja. Lisaks brändi loomisele tasub arvestada ka pisidetaile, nagu näiteks värvid, kirjastiilid- kõik see, mis klientidel aitab paremini toodet oma peas tuvastada.
Millal aga algab pakendi disainimine? Suurepärane disain peaks alati peegeldama nii toodet, kreatiivsust kui ka firma isikupära. Pakendi disainimine ise on aga paras teadus, alates pakendi kujust kuni materjalideni, ära ei saa unustada ka funktsionaalsust. Lisaks „ilus ümbris“ olemisele peab pakend samamoodi toodet kaitsma (nt ladustamisel, transpordi ajal jne). Pole erilist vajadust valmistada pakend, mis on küll visuaalselt huvitav, kuid oma esmast ülesannet täita ei suuda.
Milline on siis see „ideaalne“ pakend? Loomulikult on selleks omaette uurimisharu välja töötatud ning tulemus pole kaugeltki mitte üllatav- lihtsus on see, mis müüb. Inimesed soovivad saada informatsiooni kergelt ja kiirelt. Kui esmase pilgu saavad tooted tänu oma pilkupüüdvale välimusele, siis edasine peab olema võimalikule kliendile lihtsalt ja kiirelt arusaadav. Firmad tahavad müüa oma tooteid, keegi ei soovi, et inimesed ostavad asju nende konkurentidelt. Ja kindlasti mitte ei taha nad kaotada kliente pelgalt seetõttu, et ligipääs toote informatsioonile polnud piisavalt hõlbus.
Mida aga kliendid tahavad? Kliendid eelistavad lihtsusele ausust ja autentsust. Ehk siis teisisõnu, nad tahavad olla kindlad, et pakendil kirjeldatud toode on tõepoolest ka see, mis pakendis peab olema. Seda on võimalik firmadel saavutada, kui toodete pakendid tehakse piisavalt usaldusväärseks. Üheks võimaluseks on kasutada kõrgkvaliteetset materjali pakendi valmistamiseks. Ning kui ettevõtte motoks on modernust ja roheline mõtteviis, siis peaks seda imagot peegeldama ka pakend (nt taaskasutatud ja innovaatiline materjal).
Keegi ei vaidle vastu faktile, et firma logo mängib elulist rolli toote turundamisel. Kuid pakendi visuaalse mõju võim on miski, mis mõjutab kliente otseselt. Klientidele meeldib seostada toodet millegi positiivsega ning pakendi disain on tihti esimene asi, mis neil tootega seoses meelde tuleb. Seda mõtet tasub meeles pidada, sest inimesed armastavad ka raamatuid kaane järgi hinnata. Mis siis veel muudest toodetest rääkida…
Sep
2009
14:19
Twitterit kasutada on IN
Kuidas olla sotsiaalses võrgustikus ja mis kasu sellest saab?
Twitter on üks kiiremini kasvav sotsiaalne võrgustik ja miks mitte kasutada seda ära ettevõtte turunduskanalina.
Reeglina jälgivad sinu säutsumist inimesed, kellele tundud huvitav või kes soovivad ise millegagi sinu tähelepanu võita.
Jälgin ise näiteks Olav Osolini twitterit ,mis oma humoorikusega annavad päevale kena vürtsi.
Kuigi võib tunduda kaval, et kuulutada kõigile, mida ja mis hinnaga sa müüd, on see tegevus väga lühinägelik.
Kes see ikka viitsib jälgida kedagi ,kes ainult pakub ja pakub, andmata tagasi ühtegi lisaväärtust.
Täna avati ka Eesti esimene Twitteri kataloog, kus on nii ettevõtteid kui ka organistasioone.
Lisasin ka meie ettevõtte kataloogi.
Sep
2009
11:01
Kui palju maksab Sinu aeg?
Jõulud on varsti ukse ees ja vaatamata headele või halbadele aegadele, teeme me ikkagi kingitusi, kas siis lähedastele või äripartneritele.
On väikeseid asju, mille peale on raske tulla!
Sul on vaja pakkida 500 ärikingitust või näidist pakkepaberisse.
Esmapilgul vaadates tundub, et mis see siis nii väga ära ei ole!
Ärme vaata isegi kulu paberile ja teibile, vaatame ainult ajafaktorit.
Hakkame arvutama .
1 kingituse pakkimiseks kuluv aeg on ligikaudu 5 minutit.
500 kingitust korrutades 5 minutiga, saame vastuseks 2500 minutit.
2500 minutit on kokku 41 tundi, ehk siis üle 5 tööpäeva.
Paberkotti pakkides, on ajakulu 1 kingitusele maksimaalselt 10 sekundit.
Tervitades,
Andres Männisalu
http://www.dispak.ee/
Sep
2009
15:09
Kas kasutate Skype kõiki võimalusi?
Kas kasutate Skype kõiki võimalusi?
Otsisime pikka ega võimalust, et leida firmale esindaja Soomes.
Kaalusime mõningaid pakkumisi, aga küll olid need meie jaoks liiga kallid või ebamugavad.
Taandasime soovi, vaja on bürooruume Helsingis. Paraku ei tulnud ka sellest midagi välja, kuna püsikulud büroo ülalpidamiseks oleksid olnud liiga kõrged.
Lahenduse pakkus meile Skype!
Dispaki jaoks oli ja on oluline, et Soome kliendid saaksid helistada meile oma emakeeles ja ka soovitavalt Soomes registreeritud telefoninumbrile. See viimane on oluline sellepärast, et jätta klientidele mulje, et äritegevus toimub ka Soomes.
Mida siis tegime?
Skype konto oli meil olemas. Ostsime tel. numbri Helsingis, maksumusega 50€-1 aasta, see teeb numbi 1 kuu üüriks 65 krooni. Aasta möödudes saab numbri renti pikendada.
Võimalus on osta aastamaksuga 50€ number 25 riigis. Nende võimaluste kohta info leiad siit: http://www.skype.com/intl/en/allfeatures/onlinenumber/
Kuidas asi toimib?
Reklaamime enda kodulehe soomekeelsel sektsioonil välja võimaluse helistada meile Soome numbrile. Pakume selle võimaluse välja kodulehe igal eraldi lehel http://www.dispak.ee/?s=32 ja samuti ka kontakti vormil http://www.dispak.ee/?s=125
Soome kliendile tähendab see seda, et helistades meie poolt välja pakutud Helisingi numbrile, maksab klient kohaliku kõnetariifi alusel. Saabuv kõne heliseb meil arvutis ja selle võtab vastu soome keelt perfektselt valdav töötaja.
Aug
2009
15:58
Paberkott ei ole killerkott
Killerkoti kampaania on võimsalt tehtud! Au ja kiitus!
Millegi pärast, aga on jäetud mulje, et ainukesed keskkonna sõbralikud kotid on riidest kotid?! Samas ei sobi riidest kott paljude firmadele ja ka kotile logo pealetrükk on kallis. Alternatiivina riidekotile oleks paberkott taaskasutatud paberist, mis hinnaklassilt oluliselt soodsam. Vaata infot aadressilt http://www.dispak.ee/ On kahetsusväärne, et paljud ökopoed, kes müüvad kõike võimalike ökotooteid, kasutavad kauba pakkimiseks kilekotte. Samas peaksid just seda tüüpi poed näitama inimestele eeskuju!
Viimati lisatud
Inimesed | Organisatsioonid |
---|---|
Evelin Kaan | Reivett OÜ |
Onedayhistory | Onedayhistory.com |
Reimo Laask | NUPUTAJA OÜ |
Artur Gradov | Abimate |
Maretta Vainumäe | TransLanguages OÜ |