Logi sisse:
kasutajanimi parool
28
Oct
2011

00:00

Intervjuu Jan Gehliga

Autor: In.ee
Teemad:

Jan Gehl on mitmete auhindadega pärjatud linnauurija, kelle raamatud on iga maastikuarhitekti lugemisvaras ja tudengi esimesi õpperaamatuid. Ta on üks peaesinejatest
Tallinnas novembri alguses toimuval rahvusvahelisel maastikuarhitekuuri kongressil „Mind the Gap. Landscapes for a New Era“.

Kongressi eel leidis Jan aega vastata paarile küsimusele.

Oled üks peaesinejatest Euroopa Maastikuarhitektide Föderatsiooni regionaalsel
kongressil “Mind the Gap. Landscapes for a New Era” (eesti keeles “Märka tühimikku. Uue ajastu maastikud’’). Tühimikud linnasturktuurides ning –elus ilmnevad kõikides linnades. Mida tähistab “tühimik’’ Sinu jaoks? Miks tühimikud ilmnevad? Kas alati on vaja tühimikke täita?

TÜHIMIK. Kõige tõsisem tühimik on fakt, et ajal, mil linna- ja kohaplaanide, ehitiste ning maastike eest hoolitsevad inimesed, kes mõistavad antud temaatikatega seotud küsimusi ning on nende aspektide ülevaatamise jaoks sobiva haridusega, siis on INIMLIK MÕÕDE see, mida ei leia korraliku käistlust. Siin on tegemist tõsise TÜHIMIKUGA.

Kongressi eesmärgiks on pakkuda akadeemikutele, professionaalidele ning valdkonna spetsialistidele ruumi jagada kogemusi kuidas luua linnaruumi, võimalusel kasutada selleks erinevate valdkondade võtmeoskusi. Toetudes enda kogemustele, mida pead tähtsaks arvesse võtta avalike ruumide loomisel linnakeskkonnas?

Veelkord pean tõdema, et mure inimeste heaolust, nende käitumisest ning suhtlusest ehitatud keskkonnaga, on tihti jäetud tahaplaanile või vähesel määral integreeritud disainiprotsessi. Liiga palju rõhutatakse vormi, disaini, tekstuuride, taimede ja ökoloogia tähtsust ning kaugelt liiga vähe pööratakse tähelepanu inimeste käitumisele ja avaliku elu tõelisele olemusele.

Paljudes riikides on suurimaks väljakutseks avaliku ja erasektori koostöö puudulikkus maastiku- ja linnakeskkonna projektide planeerimisel ja elluviimisel. Mida arvad – kuidas sellele väljakutsele lahendus leida?

Eksisteerib lugematu hulk suurepäraseid näiteid avaliku ja erasektori koostööst üle maailma. Parimad praktikad maastikuprojektide ellviimisel saavad olla suurepäraseks inspiratsiooniks sellise koostöö tekkeks.

Lisainfot kongressi kohta leiab SIIT

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud!

Viimati lisatud

Inimesed Organisatsioonid
Evelin Kaan Reivett OÜ
Onedayhistory Onedayhistory.com
Reimo Laask NUPUTAJA OÜ
Artur Gradov Abimate
Maretta Vainumäe TransLanguages OÜ

Sirvi tegevusala järgi

OLME (21)
Lihtsad asjad kodus, tööl, tänaval
MAJANDUS (167)
Äri, tootmine, teenindus, kaubandus, põllumajandus, toote- ja teenusearendus
HARIDUS (45)
Alg-, põhi-, kesk-, kõrg-, kutse-, eriharidus, teadus
KULTUUR (25)
Kujutav kunst, arhitektuur, disain, film, muusika, kirjandus, teater, üritused, meelelahutus
ÜHISKOND (62)
Riik, avalik sektor, haridus, sotsiaalne innovatsioon, mittetulundustegevus, kodanikualgatus
KOMMUNIKATSIOON, MEEDIA, LOOVTÖÖSTUS (97)
Portaalid, trükimeedia, TV, raadio, suhtlusvõrgustikud, reklaam, kirjastused
TEHNOLOOGIA (93)
IKT, energeetika, ehitus, keemia, mehhatroonika, ökoloogilised tehnoloogiad, tootearendus
TERVIS JA LOODUSKESKKOND (17)
Inimese vaimne, füüsiline ja sotsiaalne heaolu, looduskeskkond, maavarad, keskkonnakaitse
JUTTE MAAST JA ILMAST (44)
Kõik, mis mujale ei sobi, sh mõtisklused innovatsiooni enda üle

Kuidas registreeruda?

Innovatsiooniaasta 2009 kutsub kõiki innovaatilisi inimesi registreerima oma organisatsiooni innovaator.ee keskkonda. Ole esimeste hulgas!

Peale kasutajaks registreerumist logi keskkonda sisse ja registreeri ka oma organisatsioon. Registreeritud organisatsioonil on innovaator.ee veebi abil võimalik oma innovatiivsetest mõtetest ja tegudest informeerida teisi organisatsioone ning inimesi.

ÜRITUSED

UUED Liitujad