Logi sisse:
kasutajanimi parool
IdeePank pakub külastajatele võimalust öelda välja omapoolne idee, mis lahendaks mõnda probleemi või oleks edasiviivaks jõuks kas inimese, organisatsiooni või ühiskonna tasandil. Kellel ideed pole, võivad välja käia omapoolse probleemi, millele soovitakse head nõu. Kellel pole probleemi ega head ideed, saab oma panuse ühisesse mõttepatta anda esitatud ideede rakendatavuse analüüsimisega.

Probleemiks on raha

Probleemiks on raha. Seda ei ole vaja. Rahal ei ole muud tagatist kui loodusvarad. Seega kõik baseerub selle otstarbekal kasutamisel. Probleemiks võib olla puuduvad loodusvarad ja muud tegurid.

 

Ideed:

Teostatavus:

Margo Poolak, 27.01.2009 @ 16:12

Süsteemi võiks võrrelda Open Source'iga http://www.opensource.org/, mis tegelikult juba toimib ja väga edukalt, siis miks seda reaalselt ei peaks saama rakendada?
Arno, 27.01.2009 @ 16:17

Jah aga enne seda peaks maailma rahvastik muutuma ühtseks pereks ,ning kommunikatsioonivahendid veidi veel arengus edasi jõudma . Kui mina siin eesti keeles räägin telefonitorusse ,siis vastuvõtja telefon Jaapanis või Brasiilias tõlgib mu jutu automaatselt kohalikku keelde ja vastupidi.Ja kuni toimivad veel sellised ühiskonda lammutavad nähtused ,nagu sõjad ja terrorism,siis esmalt peaks lahendama ebaeetilised küsimused ,mis takistavad arengut.
Argo Vilberg, 27.01.2009 @ 16:18

Aga sisuliselt käibki juba maal käest kätte kaubandus. Ma tahaks näha kuidas maksuamet tuleb vahele ja nõuab 60-80% omale kui tahan naabrile kartuleid müia ja ise saan piima vastu?
Ahti, 27.01.2009 @ 23:24

Maksuamet ei tule vahele. Bartertehingud ongi maksuvabad.
Argo Vilberg, 28.01.2009 @ 01:50

Siis tuleb luua kogukondlik teenete pank, niipalju kui oled ühiskonnale andnud niipalju on võimalus vastu saada. Teenete kaalu ja mõttelist väärtust iga teenuse eest otsustab üldrahavalik teadvus läbi kogukonna. Võimalik realiseerida läbi arvutisüsteemi või läbi inimeste omavahelise kokkuleppe.

Võttes nüüd asja sellest küljest kui palju on viimased 100 või võttes isegi 150 aastaga muutunud. Kui polnud veel tehnikat kõik tehti käsitsi. Siis tuleb küsida kuidas on jätkuvalt võimalik et me elame vaesuses ja viletsuses.

Tuleb küsida mitu % rahvastikust teeb üldse loovat või tootvat tööd. Jätame siit välja bürokraatiga, riigisüsteemi, kõik ministeeriumid, raamatupidamine, juura, haridussüsteemi jne.. Mitu % järgi jääb, ehk 10% rahvastiust peab üleval tegelikult seda 90% ülejäänud inimestest.

Võtame teiselt levelilt: infosüsteemid. Nägin eesti riigi IT projektide rahastamisi hiljuti 48 miljonit 25 asutusele ja enamus projekte dokumendihaldusega soetud, iga ametkond, asutus, omavalitsus tellis oma projekti ja igaühele anti 0,5-4 miljonit selleks. Samas oleks võinud ju teha ühtse ja üldise dokumendihaldusüsteemi poleks olnud vaja kõigile eraldi tellida.

Järgmine level: infosüsteemide dubleerimine.
Näiteks on olemas haiglate statistika, mis on vajalik statistikaametile, siis on olemas haigekassa statistika kuhu tulevad reaalsed andmed kokku. Haigekassa statistika põhjal saaks ju kogu info kätte, kõik aruanded.
Aga ei süsteem on dubleeritud, otsuseid tehakse mitte statistikameti põhjal vaid haigekassa andmete põhjal.

Kui natuke avaramalt ringi vaadata siis totrus totruse otsa. Selle asemel et mõnusalt elada ja olla, milleks on kõik võimalused olemas, me tegeleme mingi mõtetu jamaga ja võtame seda tõe pähe.
Ets Kae, 29.01.2009 @ 23:48

ennäe, hakkamegi kommunismi jõudma. kui ma õieti mäletan, siis kommunismi ajal ei pidanudki raha olema... aga selleks peab inimkond veel tükk aega arenema just moraalselt ja kultuuriliselt.
Margo Poolak, 30.01.2009 @ 08:59

Mjaa pean ka mina tunnistama, et kommunismil on väga halb mekk juures. Ei tahaks sellel teemal vaidlusesse laskuda. Ei taha kommunismi kui sellist.

Samas pean ma sind kurvastama, et see Sinu "kommunism" on ka see kui 50 000 inimest tulevad kokku ja koristavad tasuta prügi nagu vanal vene ajal käidi kolhoosis kartuleid noppimas.

Kommunism toimib organisatsiooni sees kus kõik toimivad koos ühise eesmärgi nimel ja on osavõtlikud.

Kogu selle asja rikub ära kui kogu see kompot siduda vertikaalse ja diktaatorliku juhtimisega.

Samas on see üllatavalt positiivse tulemusega kui kaasatakse kõik organisatsiooni liikmed ja toimib horisontaalne juhtimine nii, et kõigil on õigus oma arvamusele ja ideedele.
ronald rosenberg, 09.02.2009 @ 23:59

On olemas selline asi nagu Project Venus , mis üritab tutvustada sellist maailma mis on rahatu ja puudub vaesus.
Mariliis J, 24.03.2009 @ 00:39

Kellel vähegi aega, võiks vaadata seda filmi http://www.overstream.net/view.php?oid=mgmfs3uvsjek

Siin on juttu sellest ideest. Pole mõtet kõike ümber trükkida, keegi hea inimene on eestikeelsed subtiitridki lisanud. Ühesõnaga, kõik vastused seoses selle hea ideega on siin olemas.