IdeePank pakub külastajatele võimalust öelda välja omapoolne idee, mis lahendaks mõnda probleemi või oleks edasiviivaks jõuks kas inimese, organisatsiooni või ühiskonna tasandil. Kellel ideed pole, võivad välja käia omapoolse probleemi, millele soovitakse head nõu. Kellel pole probleemi ega head ideed, saab oma panuse ühisesse mõttepatta anda esitatud ideede rakendatavuse analüüsimisega.
OTSI IDEED:
MaksusüsteemMinu mõtteks oleks see, et iga inimene, kes meie riigis töötab ja maksab makse, saaks määrata kasvõi 1% oma maksudest enda poolt väljavalitud valdkonda. Muidugi ma usun, et see % peaks olema suurem, aga kuskilt peaks alustama ikka. |
||
Ideed: |
Teostatavus: |
|
Toivo Tomingas, 21.01.2009 @ 09:41 Hr.Mägi. Kahtlemata ei ole Teie esimene, kes kahtlustab, et riik ei käitu kogutava maksurahaga just eriti ratsionaalselt. Minagi olen samal arvamusel. Samas, kui selles liinis edasi mõelda - reformistide kandev idee-vähendada tulumaksu, annab ju arvestatava võimaluse säästetud rahaga toetada just Teile hingelähedast tegevusvaldkonda. Mina näiteks olen meeskoorimees ja minu hobi läheb mulle maksma ca 500 kr kuus. Oma ninatarkuses arvan ma, et toetan rahvakultuuri.
Osalen veel mitme MTÜ tegevuses ja toetan vähemalt liikmemaksu jagu neidki. Võimalusi on, hr.Mägi! maag, 21.01.2009 @ 11:29 Minu meelest VÄGA arukas idee.
Käivitaks mingigi iseregulatsioonimehhanismi. Praegu püüab riik ära arvata, kuhu ja kui palju ressursse suunata, et elukorraldus oleks tasakaalus. Arvab ajaloo põhjal, teiste riikide eeskuju põhjal. Igal juhul jäigalt ja tagasivaates. Erik Mägi idees on suur potensiaal, ja see on ka õigeaegne, kuna esmakordselt on olemas piisavad arvutusmehhanismid. Arvatavasti maksuameti infosüsteemis on vajalik võimsus juba olemas põhimõtteliselt. Vajaks muidugi põhjalikku läbimõtlemist. Alustuseks kasvõi protsendiosagagi, samuti võiks erinevates maksudes see osa erinev olla. Kai, 21.01.2009 @ 18:57 Alati tasub maksude jaotamise üle mõtteid vahetada. Näiteks kas me oleme rahul, kui meie palga pealt makstakse mitme aasta vältel haigekassale 13%, ise püüad olla terve, aga kui ükskord haigestud või laps haigestub, siis selgub, et antud haigus ei kuulu kompenseerimisele, isegi mitte sajandiku võrra sellest summast, mis sinu pealt laekunud on? Maksa ise või .. Kas osa haigekassa maksust ei peaks personaliseeritud olema või olema sinu otsustada, kuhu sa selle kulutad?
Toivo Tomingas, 21.01.2009 @ 20:20 Seitse aastat tagasi tehti mulle südameop. Olen kuulnud, et selle hind oli 50 000 kr.Kõik käis haigekassa kulul. Kas ma olen kellelegi võlgu? Ehk rahalises mõttes mitte.Kuid prof.Sullingule kindlasti ja minu päevade lõpuni. Niisiis - aitähh, Kai, kuid ärgem hõisakem enne õhtut...
Kai, 22.01.2009 @ 20:03 Südamelõikus on haigekassa hinnakirjas nagu paljud teised haigused. Mimete kasvajate kaasaegne ravi ei ole. Minu lähedasel vaatamata sellele, et ta kogu oma elu makse oli maksnud nii ei vedanud nagu Teil ja tema ravi ei kompenseeritud. Temal tekkis küsimus - miks tema halvem on, tema raha on ju ka Haigekassale laekunud. Küsimus on laiem, kui üks lähedane inimene - me keegi ei saa kindel olla, et meid tabav haigus kompenseeritavate hulka kuulub. Kas meil ei peaks olema õigus kaasa rääkida?
Argo Vilberg, 24.01.2009 @ 10:36 Lugege : www.aigarsade.com
Kui selle info korralikult läbi töötate ja sellega tööd teete, siis pole teil enam vaja tavameditsiini teenuseid. Olukord on juba ammu selline, et päris suur hulk eesti inimesi ei saa enam meditsiinilt abi ja käivad nn rahvaravitsejate nõidade juures. Siit tekib küsimus mis mõtet siis üldse meditsiinil on. Mõte püsib ainult senikaua, kuni rahva üldmassil sellesse usku on. |