Logi sisse:
kasutajanimi parool
IdeePank pakub külastajatele võimalust öelda välja omapoolne idee, mis lahendaks mõnda probleemi või oleks edasiviivaks jõuks kas inimese, organisatsiooni või ühiskonna tasandil. Kellel ideed pole, võivad välja käia omapoolse probleemi, millele soovitakse head nõu. Kellel pole probleemi ega head ideed, saab oma panuse ühisesse mõttepatta anda esitatud ideede rakendatavuse analüüsimisega.
Lisa oma idee või vajadus
 
 

PROBLEEM

 

IDEE

 

TEOSTATAVUS

Probleem sinu organisatsioonis või ühiskonnas, mida oleks vaja lahendada

 

Idee, mis on lahenduseks kellegi probleemile

 

Kommenteeri, kas probleem on oluline, kas idee/lahendus on teostatav?

 

Standardid ja sertifitseerimisprotsessid ettevõtetele riigi kulul

Ideid: 2
Kommentaare: 0

Majanduse elavdamiseks võiks riik kanda ettevõtetel standarditega seotud kulud. St. et vähemalt eestikeelsed standardid võiksid olla kõigile vabalt tasuta kättesaadavad ning riik kannaks vastavalt sellega seonduvad kulud Standardikeskuse ja autoriõiguste omanike ees. Samuti võiks riik toetada ja tasuta nõustada ettevõteid erinevate sertifitseerimisprotsesse läbimiseks (ISO 9001 jms) - vastavate sertifikaatide olemasolu annab eelise allhanketööde (ja miks ka mitte peavõtutööde) saamiseks välismaalt. Ettevõtted ise tihtipeale ei näe standardite ja sertifikaatide hankimiseks vajadust, kuna see on keeruline ja kulukas. Samas on võimatu rahvusvaheliselt äri ajada, kui üksteist (ehk standardeid) ei mõisteta. Samuti puudub vastaspoole usaldus, kui pole näidata tõendeid (sertifikaate) ettevõtte kvaliteedi vastavuse kohta. Seega võiks riik võtta mõneks ajaks selle valdkonnaga seotud kulud enda kanda. Kindlasti on see suhteliselt kallis, aga samas a) on kindlalt teada kuhu raha läks (st. et raha ei läinud kuskile vasakule) ning b) kui ettevõttel on mõni kallis sertifikaat, mille taotlemise protsess on väga pikaajaline, vähendab see huvi näiteks maksude optimeerimiseks vms. põhjusel firmat kinni panemast ja uue nimega samal kohal alustamast.

Minu meelest on see hea idee, sest iga kulutatud kroon kuluks ekspordi arendamisele.

 
         
 

Tarbimisvalgusfoor - Eesti toodete tarbimise soodustamine

Ideid: 1
Kommentaare: 2

  Laiemalt   Majanduslangus, tööpuudus, kaubandusdefitsiit Kitsamalt a) tarbija - kui ma soovin, siis  täna on väga raske aru saada , milline müüdav kaup kust pärineb, ja kas kaup on tehtud Eestimaisest või välismaisest toorainest b) tootja- kodumaistel tootjatel on raske poelettidel ühtselt ja selgelt Eesti tootjana silma paista, kuigi see on nende oluline konkurentsieelis 

   Idee eeldab teatud mõttes rahvuslikku kokkulepet – ME TAHAME , ET  EESTIL HÄSTI LÄHEKS ja seepärast ostame Eesti toorainest ja Eestis toodetud kaupu. Idee aluseks on Eestis toodetud  ja Eesti toorainest kaupade tarbimise soodustamine. Eestimaise kauba tarbimine tagab meile tööd nii tooraine- kui ka töötlevas tööstuses.  Et poeletil “õigeid” kaupu leida, võiksime kaupade märgistamisel  kasutada “tarbimisvalgusfoori” meetodit: Tarbimisvalgusfoori meetod  võiks toimida järgmiselt: Märgistame kõik müüdavad toidu- ja tööstuskaubad suure arusaadava märgiga valgusfoori põhimõttel: Roheline märk – Eesti toorainest Eestis toodetud kaup Kollane märk –  Eestis  toorainest mujal toodetud või välismaisest toorainest Eestis toodetud kaup Punane märk –  välismaisest toorainest välismaal toodetud kaup  Kuidas tagada märgistamine? : -  Märgistamine peab olema kohustuslik- nagu täna eestikeelne kauba tutvustus pakendil -  Märgisüsteemi olemasolu eest kaubal vastutab müüja, kes siis ise vaatab, kas kauba märgistab müüja ise, hulgimüüja või tootja - Kontrollib Tarbijakaitseamet Esialgu tundub suhteliselt lihtne tee Eestimaise kauba ülesleidmiseks poelettidelt ja kodumaise toodangu müügi suurendamiseks. Seda enam, et Eesti toorainest ja Eestis tootvad ettevõtted ning paljud tarbijad oleksid kindlasti kohe valmis huvigrupina ideed totama. 

Poliitilised rünnakud saab rahva omaalgatusega kõrvale juhtida. Eriti praegu, kus kriis on juba uksest sisse marssinud ja eitea kelle rahakoti kallale asunud. Needsamad poliitikud ei näe alati asju riigimehelikult.Poe omanikud hakkavad kaasa tulema siis, kui nad näevad selles oma käibe kasvu, või avalik-ühiskondliku nõude trendi. See siinne idee vajaks läbivaatamist ja levitamist juba kiiremas korras , mis annaks ka tooraine ostjatele selgeid eelistussignaale. Ja ostjal on vaja teada, keda ta toetab oma ostuga. Kui idee kavandis ja standardis on kokku lepitud, võiks alustada idee reklaamimist eraahelat pidi. Näide : võtan siit In.ee sahtlist sellele ideele valmis reklaam-kavandi, lähen sellega oma tuttavasse kleepreklaami firmasse ja lasen teha selle oma auto taga klaasile.Teen seda kampaaiat kaasa kuni idee hakkab ilmet võtma.

 
         
 
   
1 / 1