Logi sisse:
kasutajanimi parool
IdeePank pakub külastajatele võimalust öelda välja omapoolne idee, mis lahendaks mõnda probleemi või oleks edasiviivaks jõuks kas inimese, organisatsiooni või ühiskonna tasandil. Kellel ideed pole, võivad välja käia omapoolse probleemi, millele soovitakse head nõu. Kellel pole probleemi ega head ideed, saab oma panuse ühisesse mõttepatta anda esitatud ideede rakendatavuse analüüsimisega.
Lisa oma idee või vajadus
 
 

PROBLEEM

 

IDEE

 

TEOSTATAVUS

Probleem sinu organisatsioonis või ühiskonnas, mida oleks vaja lahendada

 

Idee, mis on lahenduseks kellegi probleemile

 

Kommenteeri, kas probleem on oluline, kas idee/lahendus on teostatav?

 

TalveAkadeemia jätkuprojekt 2008: Pärmivabriku töökoda

Ideid: 1
Kommentaare: 2

Sul on kodus midagi vana, olgu selleks diivan, mööbel jne ning sul ei ole sellega midagi peale hakata ja ära ka ei raatsi visata. Tee sellest vanast hoopiski midagi uut!

Idee: Pärmivabriku töökoda on koht, kuhu on alati oodatud sisse astuma kõik huvilised, kel on tahtmist või vajadust omale mõni tarbeese meisterdada, seejuures vajalik ese meisterdatakse juba vanadest asjadest, mis on oma eesmärgi juba täitnud ja enam kasutamist mujal ei leia.   Töökoja eripäraks on see, et sinna on kokku toodud materjalid kõikvõimalikest tööstusest või tarbimisest pärinevad probleemsed jäägid, mida võib vaadelda puhta algmaterjalina uue tootmiseks. Loomulikult saab ise oma vana kraami kaasa tuua ja seda kasutada uue meisterdamiseks.   Aga töökoda ei tegele mitte vana uueks tegemisega. Eesmärk on vana laiali lammutada ja sellest midagi hoopis uut disainida. Ja disainida just seepärast, et eesmärk on üllas - valmis tehtud ese peab nägema nii hea välja ja olema nii praktiline ja kauakestev, et tulemusega saab tõesti rahule jääda. Selleks, et kõik paremini sujuks, on töökotta varutud vajalikke tööriistu ning alati on olemas abiks juhendaja, et paremaid töövõtteid näidata või kasutatavate materjalide kohta õpetussõnu jagada, kui vaja.   Lisainfo: http://www.praak.ee/

Väga vahva idee! Innovatsioon ei olegi ju alati millegi täiesti uue loomine, vaid juba olemasoleva/vana/väärtusliku kombineerimne uuega; vanade asjade uuendamine ja paremaks muutmine. Oleksin kohe selle ettevõtmise klient!

 
         
 

TalveAkadeemia jätkuprojekt 2007: WWOOF Eesti

Ideid: 1
Kommentaare: 1

Kuidas tutvustada mahepõllumajandust? Mis see üldse on? Kuidas toimib? Kas mina saan ka kaasa aidata?

Idee: Pakkuda võimalust ise kaasa lüüa mahepõllumajanduses, saades tasuks uued teadmised, täis kõht ja katus peakohal.   Vabatahtliku töö eest pakub mahetalu majutust, toitlustust ning õppimisvõimalust. WWOOFiga võivad olla liitunud nii suuremad kui ka väiksemad talud, mis omavad valdusi alates väikestest maatükkidest kuni suurte aedade ning metsa-aladeni. Liikmetalud peavad tegelema mahepõllumajandusega. Vahetusprotsess vabatahtliku ja talu vahel põhineb usaldusel. WWOOF eesmärgid -          anda kogemus mahepõllumajandusest ja ökoloogilisest eluviisist, -          anda võimalus kogeda elu maal, -          toetada mahepõllumajanduslikku eluviisi, mis nõuab palju käsitööd ega põhine kunstlike väetiste, taime- ja kahjurmürkide kasutamisel, -          pakkuda mahepõllumajandusest huvitatud ja sellega tegelevatele inimestele võimalust kohtuda, arutada, õppida ja kogemusi vahetada, -          pakkuda koos töötamise ja elamise läbi võimalust õppida tundma elu teises riigis.   Lisainformatsioon: http://www.wwoof.ee/

Täiel määral selle ideega päri. Oleks tarvis ainult mahepõllumajandustalude ning ökoturismi viljelevate talude rajamist soodustada.

 
         
 

TalveAkadeemia jätkuprojekt 2006: Suveakadeemia

Ideid: 1
Kommentaare: 0

Paljudel noortel pole enam aimu, mis toimub maapiirkondades ja kuidas käib elu seal, ning samas on seal just tihti puudu uutest ideedest ja väiksest abist. Paljud traditsioonilised tööoskused ja loodusetundmine on jäänud inimestele kaugeks.

Suveakadeemia idee on tuua kokku õiged inimesed õigesse kohta, et teha õigeid asju ja mõelda õigeid mõtteid, ehk anda annus positiivset energiat osalejatele läbi aktiivse tegevuse ning samas anda oma panus kohaliku kogukonna arengusse.   Suveakadeemia on mitmepäevane laager (siiani toimunud Eesti rahvusparkides), mis pakub mitme päeva jooksul võimalust panna ise käsi külge konkreetsetele asjadele, õppida spetsialistide juhendamisel uusi oskusi ja saada uusi tarkusi, nautida kohalikku loodus ning õppida tundma kohalikke traditsioone, käsitööoskusi ja talutöid. Ja nagu kõigil Suve- ja Talveakadeemiatel kombeks antakse igale osalejale võimalus ka omalt poolt uute üliheade mõtete leidmiseks, arutamiseks ja hiljem ka elluviimiseks. Vaatamata oma akadeemilisele kõlale on Suveakadeemia tegelikult hoopis koht puhkamiseks - aktiivselt, harivalt ja mõne Eesti kaugema nurga arengule kaasaaitavalt. Ning nagu osalejad on kogenud, on Suveakadeemias see miski eriline, mis tõesti paneb mõtlema, et kõik on võimalik J   Lisainformatsioon: http://www.talveakadeemia.ee/suveakadeemia  

 
         
 
   
1 / 1