Uuringuesitlus: „Tõehetk uuendustepeeglis ehk kas eestimaalased on valmis?“
Aasta 2009 on kuulutatud Innovatsiooniaastaks ja seda põhjusega. Kõigile on selge, et vanamoodi enam ei saa ja tegutseda tuleb uutmoodi. Innovatsiooniaasta raames on läbi viidud kolm unikaalset uuringut, mis selgitavad uuendustele vastuvõtlikkust ettevõtetes ja Eesti ühiskonnas laiemalt.
- Kui uuendusmeelsed eestlased tegelikult on?
- Mis on Eesti ettevõtetes peamised innovatsiooni soodustavad ja raskendavad tegurid?
- Kas meie arvamused eestlaste uuendusmeelsuse ja nutikuse kohta vastavad tegelikkusele?
- Kas eestlased näevad innovatsioonis abi keerukatel aegadel?
- Missugune on innovatsiooni nähtavus meedias?
Uuringuesitlus „Tõehetk uuendustepeeglis ehk kas eestimaalased on valmis?“ toimus 18. veebruaril kell 11.00-12.30 Euroopa Liidu majas (Tallinnas, Rävala pst 4)
Etteakanded:
Innovatsiooni semantiline väli Eestis Aune Past , Innovatsiooniaasta 2009 uuringute juht
2008. aasta novembris viidi läbi innovatsiooni semantilise välja uuringu Eesti elanikkonna seas. Uuringu käigus selgus, kuidas Eesti inimesed innovatsiooni tajuvad ning mil viisil näevad enda seotust sellega.
Innovatsioon Eesti ettevõtetes Ruth Alas , EBS teadusprorektor
EBS uurimusrühm teadusprorektor Ruth Alase eestvedamisel viis 2008. aasta novembris - detsembris läbi innovatsiooniuuringu 68 Eesti ettevõttes. Uuringu käigus intervjueeriti ettevõtete juhtivtöötajaid ja peaspetsialiste organisatsioonis innovatsiooni ettevõtmise põhjuste, valdkondade, toimumise protsessi ja tulemuste kõrval püüti ka välja selgitada innovatsiooni raskendavaid ja soodustavaid tegureid. Analüüsiti seoseid edukalt elluviidud innovatsioonide ja korporatiivse sotsiaalse vastutuse vahel.
Innovatsiooni nähtavus massimeedias Hanno Kindel , Innovatsiooniaasta 2009 meediakoordinaator,