Esinejad


Heido Vitsur,
Eesti Arengufond, majandusanalüütik
Sündinud 28 märts 1944
Haridus Tartu Ülikool, Majandusteaduskond, rahanduse eriala
1962 – 1969
Aspirantuur 1970 – 1974
Teeistuskäik:
Rahandusministeerium, Rahanduse Taedusliku Uusimise Instituut, Rahandusministeeriumi arvutuskeskus; ökunomist, vanemökonomist ja osakonna juhataja 1969 – 1975
Tallinna Linnavalitsus – büroo juhataja 1975 – 1988
Majandusarengu Instituut - asedirektor 1988 – 1989
Riigikantselei - nõunik 1989 – 1990
Ülemnõukogu – rahanduskomisjoni nõunik 1990 – 1992
Majandusminister 1992
Riigikogu liige, rahanduskomisjoni aseesimees 1992 – 1995
Peaministri nõunik 1995 – 1999
Tallinna linnavolikogu rahandusnõunik 1999 - 2000
Riigikogu aseehsimene nõunik 2000 – 2002
Majandusministri nõunik 2002 – 2003
Tallinna Linnakantselei nõunik 2003 – 2005
Riigikogu Kantselei - nõunik 2005
Majandus- ja kommunikatsiooniministri nõunik 2005 – 2007
Eesti Arengufond – ekspert 2007-
Huvialad:
sotsiaalteadused, poliitika


Pek Yew Chai on Singapuri Infothenoloogia Liidu esimees (Chairman of Singapore Information Technology Federation, SiTF) ning IT lahenduste ja Siemens-i teenuste juht Singapuris. Pek Yew Chai on infotehnoloogia valdkonnas tegutsenud juba üle 18 aasta ning erinevatel ametipostidel töötades on ta omandanud rikkaliku kogemustepagasi. Enne Siemens-isse tööle asumist oli ta nii tegevdirektor kui ka president organisatsioonis Singapore Computer Systems Limited (SCS). Seal alustas ta oma karjääri müügijuhina aastal 1989 ja tõusis karjääriredelil tegevdirektoriks ning presidendiks aastal 2003. Pek Yew Chai on töötanud ka Singapuri Kaitseministeeriumis, ajavahemikus 1999- 2001 oli ettevõttes MediaRing LTD operatsioonisüsteemide juht. Ta kuulub mitmetesse organisatsioonidesse ja nõukogudesse, sealhulgas on ta Singapuri info- ja kaubanduseliidu juht, Aasia- Okeaania arvutitööstuse organisatsiooni asepresident (ASOCIO) ning Singapur- Zhejiang-i Majandus- ja Kaubandusnõukogu liige.

Urmas Kõlli,  Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu president, AS Datel juhatuse esimees
Haridus:
1971 – 1976 Tallinna Tehnikaülikool automatiseeritud juhtimissüsteemid
Ametikäik 1990 - ... AS Datel, juhatuse esimees
1989 – 1990 VE Looduskaitse Insenerikeskus, osakonnajuhataja
1983 – 1989 Tallinna Elamuehituskombinaat, arvutuskeskuse asejuhataja, juhataja

Jaan Pillesaar on mitmes valdkonnas tegutsev investor ja ettevõtja, Eesti suurima tarkvarafirma Helmes looja.
Jaan lõpetas 1986 aastal Tallinna Reaalkooli. Jätkas õpinguid Tallinna Tehnikaülikoolis, mille lõpetas 1992 aastal elektroonikainseneri diplomiga.
1995-1998 õppis Estonian Business School’i ja osaliselt 1996 aastal Swansea ülikoolis rahvusvahelist ärijuhtimist.
Jaan Pillesaarega seotud tuntumad rahvusvahelised IT ettevõtted on www.helmes.ee,
www.markit.eu, www.nowinnovations.com.
Jaan on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse liige ning kuulub mitme investeerimisfirma nõukokku.

Patrick W. Jordan, disaini-, marketingi- ja brändistrateeg, Suurbritannia
http://www.patrickwjordan.com/about.php
Patrickut peetakse üheks mõjukaimaks oma alal ning ta on nõustanud väga mitmeid edukaid ettevõtteid kogu maailmas. Tema klientideks on väga erinevatest tegutsemisvaldkondadest mitmed ettevõtted, kellele ta on aidanud luua väga edukad toodete, teenuste, brändide kampaaniad. Tema klientide hulka kuuluvad Starbucks, Gilette, Microsoft, Procter and Gamble, Unilever, Nokia, Samsung, Philips Electronics, Masterfoods, Rexam ning USA ja Inglismaa valitsused. Oma karjääri algusaastatel töötas ta Philips-is disainijuhina. Ka akadeemiline karjäär on Patrickul edukas, ta on külalislektoriks mitmetes juhtivates ülikoolides terves maailmas ja ta kuulub Hollandis Delfti ülikooli nõukogusse. Samuti on ta olnud õppetooli juhiks Carnegie-Mellon Ülikoolis, mis on USA-s üks prestiižemaid disaini alal ning Leeds-i ülikoolis. Patrickul on doktorikraad psühholoogias, ta on hinnatud esineja konverentsidel ja seminaridel ning ta on kirjutanud mitmeid raamatuid, millest on saanud ka best-sellerid.

Bill Hollins- teenuste disaini ekspert, Suurbritannia www.directionconsultants.co.uk
Dr Bill Hollins töötab konsultatsioonifirmas Direction Consultants, millele ta pani aluse 1985.a. koos oma abikaasaga. Tal on doktorikraad disanijuhtimises Strathclyde ülikoolis ja praegu on Bill spetsialiseerunud teenuste disainile. Bill on aktiivselt osalenud enamuses disainijuhtimise standardite loomises Suurbritannias. 1991. aastal avaldati tema esimene raamat, 2006.a. avaldati aga juba viies. Bill on töötanud üle 20-s erinevas riigis erinevates ülikoolides ja tema publikatsioone on avaldatud üle 100 korra.

Maido Remm, Tartu Ülikooli korraline professor
Sündinud. 1965.a. Tartus
Haridus:
1993-1997 Tartu Ülikool, doktorantuuris molekulaarbioloogia erialal
1983-1990 Tartu Ülikool, bakalaureuseõpingud Bioloogia-Geograafia teaduskond, biokeemia eriala
Teenistuskäik: 2003 - ... Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Molekulaar- ja Rakubioloogia Instituut, bioinformaatika õppetool; professor
2001 - 2003 OÜ BioData; teadus- ja arendusosakonna juht
1999 - 2000 Järeldoktorantuur, Karolinska Institute, Center for Genomics and Bioinformatics Research.
1997 - 1998 Järeldoktorantuur, Uppsala Ülikool.
Peamised uurimisvaldkonnad
Praimerite ja kiipide disaini ja analüüsi metoodika. PCR praimerite ja mikrokiipidel olevate praimerite/proovide käitumise uurimine, modelleerimine ja nende praimerite disainiks vajaliku tarkvara loomine. Lisaks praimerite disainile ja nende modelleerimisele oleme üha rohkem asunud tegelema ka kiipide analüüsimise tarkvaraga.
Eesti geenikaart ja geneetiliste analüüside metoodika Geneetiliste analüüside metoodika arendus, pearõhuga eestlaste analüüsimisel.
Võrdlev genoomika Selles valdkonnas  analüüsitakse mitmesuguseid translatsiooniga seotud mustreid, mis on universaalselt konserveerunud kõigis bakterites. Valmimas on ka põhjalikum EFG perekonna valkude perekonda puudutav uurimus.
Teaduslike publikatsioonide üldarv PubMed andmebaasis: 31
Juhendanud mitmeid doktori – ja bakalaureusetöid

Tõnu Trump , TTÜ signaalitöötluse professor ning Virgostell OÜ jahataja.
Sündinud 27. augusitl 1961 aastal.
1993 aastal sai Tallinna Tenikaülikoolist tehnikadoktori kraadi. Töötanud TA Küberneetika Instituudi Erikonstrueerimisbüroos ja TTÜ-s ning viibinud korduvalt külalisteadurina Rootsi Kuningliku Tehnloogiainstituudi juures.
Aastatel 1994-2006 töötas Stockholmis Ericsson AB-s.
Aastatel 2002-2006 oli ta ITU-T küsimuse "Voice Gateway Equipment" raportöör.
Käesoleval ajal on Tõnu Trump TTÜ signaalitöötluse professor ning Virgostell OÜ jahataja.
Dr. Trump on avaldanud üle kolmekümne artikli teaduslikes ajakirjades ning teaduskonverentsidel ja on autoriks rohkem kui kümnele patendile.

Kristjan Otsmann on Vain&Partnerite aja- ja enesejuhtimiskoolitaja. Ta on aidanud oma aega paremini kasutada kümnete ettevõtete sadadel keskastme juhtidel ja tippspetsialistidel. Siiani edukalt. Ajajuhtimissüsteeme on ta uurinud viimase kuue aasta jooksul: põhjalikult tutvunud ligi paarikümne lähenemisega ja kasutanud neist nelja. Aruka ajajuhtimise lähenemist on ta kasutanud ja arendanud kolme aasta jooksul ning koolitanud seda aasta vältel.
Enne koolitajakarjääri oli Kristjan 13 aastat tehnoloogia- ja innovatsiooniajakirjanik Eesti Ekspressis, Postimehes ja Eesti Päevalehes. Samuti on ta juhtinud nende väljaannete veebiportaalide arendust.
Tema vaba aja täidavad pere, sõbrad, lugemine, maailmamuusika ning - last but not least - hiina tervisekultuur qigong.


Allan Martinson, riskikapitalifirma MTVP tegevjuht
- lõpetanud Gustav Adolfi Gümnaasiumi 1984 ja Moskva Ülikooli 1991 rakendusmatemaatikuna
- 1990. asutas Baltic News Service (BNSi) ja juhtis seda kuni 1998 -1998-2004 MicroLinki kontserni juht. Laiendas seda finantsinvestorite toel kõigis Balti riikides tegutsevaks tehnoloogia-holdinguks, mis tegeles IT-teenuste (tänane MicroLink), andmeside, arvutitootmise (tänane ML Arvutid), uue meedia (Delfi) ja telekommunikatsiooniseadmetega (SAF Tehnika)
- Alates 2004 riskikapitalifirma MTVP tegevjuht. On investeerinud sellistesse firmadesse nagu Rate Solutions (Eesti), InvisibleCRM (USA), Reksoft (St Peterburg, Venemaa), Apaja Online (Soome), MTV Baltic, Hostex (Leedu) jne


Kristjan Rebane, Eesti Arengufond, Infoühiskonna ekspert

Kristjan Rebane on infotehnoloogia ja infoühiskonna teemadega lähedalt seotud olnud paarkümmend aastat, sealhulgas tööalaselt viimased 15 aastat.
Avatud Eesti Fondi seitsme tööaasta jooksul infoühiskonna programmi koordinaatorina tegeles ta olulisimana infoühiskonna programmi juhtimisega, millest tuntuimana käivitus laialt avalike internetipunktide loomine; aga ka majandus- ja meditsiiniprogrammiga, mitmete akadeemiliste ja kultuurivahetusprogrammidega ning organisatsiooni infosüsteemidega.
Seejärel oli Kristjan Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse arendusjuhina seotud kõigepealt IT Kolledži käimalükkamisega ja pani kokku kolledži stipendiumiprogrammi, misjärel keskendus riiklikule IKT-alasele kõrghariduse toetusprogrammile „Tiigriülikool.“
Lisaks on Kristjan olnud Junior Achievement’i ja Külatee programmi nõukogude liige. Rikkaliku erialast ja rahvusvahelist kogemustepagasit kasutab ta praegu Arengufondi seireprogrammis infoühiskonna küsimustega tegeledes, milledest äsjaseim on IKT tulevikuseire läbiviimine.
Kristjan on akadeemilise tunnustusega lõpetanud nii Strathclyde Ülikooli (Glasgow, Šotimaa) ärijuhtimiskooli magistriprogrammi telekommunikatsioonipoliitikate alal kui ka Concordia Ülikoolis Tallinnas bakalaureuse programmi rahvusvahelise ärijuhtimise. 



Kaur Lohk
, Rate Solutions, tegevdirektor
Sündinud 24.06.1968 Tallinnas
Töökogemus: 2006 - Rate Solutions, tegevdirektor
1995 - 2006 TD Baltic juhatuse esimees
1998-2000 BIG Elektroonika, üks asutajatest, arendus – ja marketingi juht.
1995 Info Enterprises Group , marketingi direktor
1994 Fazer Eesti, logistika- ja IT juht
1990-1992 Board of European Students of Technology, Euroopa asepresident
1987-1989 Nõukogude armee, sõdur
Haridus:
1989-1995 Tallinn Tehnikaülikool, majandusteaduskond, MBA
1992-1993 California State University Northridge, Los Angeles, marketing
2000 Insead, France, Fontainebleau, intensive top management education program
Ühiskondlik tegevus:
Eesti Judoföderatsiooni president ja juhatuse esimees
Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooni Liit, Aukohtu esimees
Lions Club Saku
Hobid:
jalgpall, suusatamine, aiandus, ajaveetmine koos lastega



Jüri Riives, Eesti Masinatööstuse Liit, juhatuse esimees
Töökäik:
2005 - ... Tallinna Tehnikaülikool, Mehaanikateaduskond, Masinaehituse instituut, Tootmistehnika õppetool; Dotsent
2001 - ... Eesti Masinatööstuse Liit, juhatuse esimees
1997 - ... Eesti Talleks, nõukogu esimees
1992 - 1997 Eesti Talleks, arendusdirektor
Haridus:
1978 - 1980 Doktorantuur: TTÜ, Mosstankin
1969-1974 TTÜ mehaanikateaduskond Teadusorganisatsiooniline ja - administratiivne tegevus:
2005 - 2007 Leonardo projekti "INNOMET II - Integrated human resources development and monitoring system for adding innovation capacity of labour force and entrepreneurs of the metal engineering, machinery and apparatus sector" koordinaator
2003 - 2004 Leonardo projekti "INNOMET - Development of the innovative database model for adding innovation capacity of labour force and entrepreneurs of the metal engineering, machinery and apparatus sector" koordinaator
Liikmelisus:
1) Eesti Masinatööstuse Liit – esimees
2) Masina-, Metalli- ja Aparaaditööstuse Kutsenõukogu - esimees 3)Eesti Kvaliteediühing - liige
4) Eesti Teadus- ja Arendusnõukogu - liige
5) Eesti Tööandjate Keskliit - nõukogu liige


Peep Laja on internetiturunduse ekspert ja internetiettevõtja.
Tal on laiad kogemused turunduse ja müügialal olles töötanud mitmeid aastaid juhtivatel positsioonidel erinevate organisatsioonides, nii era- kui kodanikusektoris. Peep alustas oma karjääri veebiarenduses, kuid hiljem keskendus B2B müügile ja turundusele. Tema kirg positiivsete muutuste juhtimise vastu viis teda töötama kodanikusektorisse mitmeks aastaks, olles muuhulgas AIESEC Eesti ja hiljem AIESEC Araabia Ühendemiraatide turundus- ja müügijuht. Peep elas ja töötas Dubais 2 aastat, kus juhtis ka turundust ja müüki sealses eestlaste poolt loodud kinnisvaraportaalis Real24. Edasi aitas Peep startida Suurbritannia eetilise äri internetitelevisioonil Frontier TV, kus töötas konsultandina. Sügisel 2007 lõi ta oma internetiturunduse konsultatsioonifirma Panamas, ning on peale seda käivitanud terve rea erinevaid internetiettevõtteid. Peep on infohoolik, lugedes iga päev kümneid artikleid ja raporte, ning vähemalt raamatu nädalas interneti, turunduse ja maailma paremaks muutmise teemadel. Peep omab bakalaurusekraadi infotehnoloogia juhtimises Audentese Ülikoolist.

Aivo Adamson, Hansapank Grupi IT direktor 
Aivo on pühendanud tööle Hansapangas enam kui 16 aastat. Alates 2005. aastast Töötab ta infotehnoloogia direktorina Baltimaade kõige suuremas IT organisatsioonis ja hetkel vastutab ta selle regiooni IT stabiilsuse ja ärivajaduste täitmise eest. 
Tema  põhiliseks ülesandeks on äri ja IT ühendamine, samuti nähakse pangas ühtsete piiriüleste süsteemide loomises kõige efektiivsemat ärivõimalust. Kogu oma karjääri vältel on Aivo tegelenud mitmesuguste valdkondadega nagu jaepangandus, operatsioonide ning riskijuhtimine.
Hetkel on IT tema peamiseks fookuseks. Ta on osalenud mitmetes omandamistes ja ühinemistes, täitnud erineva rahvusvahelise ulatusega juhtrolle. Aivo lõi kaasa riskijuhtimise infrastruktuuri loomises, ühiste piiriüleste operatsioonide rajamises; ta juhtis ka erinevaid tugiteenuseid- maksekaardi arveldusi, kohalikke ja rahvusvahelisi makseid ja sisemist arvepidamist.
Aivo liitus Hansapangaga 1992. aastal kui see pakkus tööd vähem kui 100 töötajale ja on selle aja jooksul pidanud mitmeid erinevaid ametiposte: siseauditi juht (1993), administratsiooni divisjoni juht (1998).
2000. aastal nimetati Aivo juhatuseliikmeks ja operatsioonide divisjoni juhiks, ning hiljem aastal 2001. asus ta riskijuhtimise juhi kohale.
Paralleelselt oma professionaalse karjääriga on Aivo pidanud ka auditi ja panganduse teemalisi loenguid mõnedes Eesti akadeemilistes institutsioonides.
Aivo on  alates 1993.a.  Eesti Vabariigi vannutatud audiitor 
1991.a. lõpetanud  Tallinna Tehnikaülikooli raamatupidamise ja finantsanalüüsi eriala.


Madis Tiik, Eesti E-Tervise Sihtasutuse juhatuse liige
Sündinud 5. nov.1967 Tallinn
Haridus :
Tartu Ülikool Arstiteaduskond, arsti aste 1996
Tartu Ülikool internatuur, üldarsti kutse 1997
Tartu Ülikool perearsti eriala 1999
The Nordic School of Public Health - Diploma in Public Health 2003
Töökogemus Kuressaare Haigla, üldarst 1997-1998
Kuressaare Perearstikeskus, perearst 1998-2004
Kuressaare Haigla SA Nõukogu liige 2000-2006
Kuressaare Gümnaasiumi SA Nõukogu liige 2000-2001
Kuressaare Gümnaasiumi SA Nõukogu esimees 2001-2006
Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige 1999-
Eesti Perearstide Seltsi juhatuse esimees 2001-
Sotsiaalministeeriumi peremeditsiini eriala nõunik 2000-
Eesti Arstide Liidu eestseisuse liige 2006-
Tartu Ülikool Polikliiniku– ja Perearstiteaduse õppetool, doktorant
 Peamised uurimisvaldkonnad:
Perearstide töö efektiivsus, perearstide töökoormus, perearstide töö majanduslik analüüs, infotehnoloogia kasutamine perearstide töös
Doktoritöö teema: Telefoni teel nõustamise efektiivsuse hindamine, telefonikonsultatsioonide struktuur, patsientide ja arstide rahulolu ning algoritmile tugineva nõustamissüsteemi väljatöötamine
Ühiskondlik tegevus:
Kuressaare Lions Klubi liige
Saaremaa Orinteerumisklubi liige
Eesti Reformierakond liige


Margus Püüa, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Riigi infosüsteemide osakonna juhataja. 
 Sündinud 1963.a. Raplas.
Õppinud aastatel 1981-1986 Tallinna Polütehnilise Instituudi, elektroonika teaduskonnas, elektronarvutite eriala. Elukutse- süsteemiinsener;
Alates 2006. a. veebruarist- praeguseni, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Riigi infosüsteemide osakonna juhataja.
Varem on töötanud Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuses. IT arendusosakonna juhatajana.
Aastatel 2003 - 2006, Estonian Business School’i lepinguline õppejõud ning 2000 – 2004, OÜ A.Y.Goldratt Baltic konsultant 2002 – praeguseni, IT Kolledži lepinguline õppejõud;
Aastatel 2001- 2003, Rahandusministeeriumi, finantsarvestuse süsteemi SAP juurutamise projekti lepinguline projektijuht;
1995 – 2000, AS Eesti Telefon, Infosüsteemide ettevõtte tarkvara arenduse osakonna juhataja, ning Tallinna Telefonivõrgu arengu talituse infosüsteemide arendamise ja juurutamise teenistuse juhataja;
1991- 1995, AS Intex tehnikadirektor;
1986-1991, Eesti Teaduste Akadeemia Küberneetika Instituudi nooremteadur, tarkvara osakonnas.

Kalev Reiljan, Elion Ettevõtted AS, Tehnoloogiaüksuse juht, juhatuse liige
Sündinud 14. oktoober, 1974
Haridus
1995 – 2000 Tallinna Tehnikaülikool, ärijuhtimine
Töökogemus:
2008- Elion Ettevõtted AS, Tehnoloogiaüksuse juht, juhatuse liige 
2007 – 2008 Nokia Siemens Networks strateegia- ja arendusjuht  Türgis, Ida-Euroopas ja Kesk-Aasias
2006 – 2007 Nokia Networks, Fixed-Mobile Convergence, suurklientide müügijuht  Venemaal, Ida-Euroopas ja Kesk-Aasias
2005 –  2006 Nokia Networks suurklientide müügijuht,  Venemaa
2004 – 2005 Nokia Networks suurklientide müügijuht, VAR:s and fixed telecom operators, Venemaa
2002 – 2004 Nokia Networks turundusjuht, VAR:s and fixed operators
2001 –  2002 Nokia Networks , turundusjuht,, Sonera fixed division and Baltic fixed operators, Soome, Baltimaad
2001 –2001 Nokia Networks, turundusjuht,, Eesti Telekom
1996 –  2001 AS Vendomar  Baltimaade müügijuht,
1992 –  1996 Ettevõtja
1990 – 1992 Eesti Tervishoiuministeerium, võrguadministraator  Hobid: Arvutid, lugemine, ajalugu, astronoomia, reisimine, tennis, suusatamine, golf

Jaan Tepp, Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni juhatuse esimees
Sündinud 1966 .a.
Hariduskäik:
2000 - 2003 Tartu Ülikooli Euroopa Kolledzhi magistriprogramm rahvusvahelised suhted, magistrikraad Euroopa Liidu õiguse, struktuurifondide, konkurentsipoliitika ja kaubandussuhete valdkonnas.
1989 - 1995 Eesti Humanitaarinstituut, filosoofia/teoloogia Teenistuskäik:
2002 Majandusministeeriumi Taastuvenergeetika nõukogu liige 2001 Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni juhatuse esimees
1999 - 1999 Euroülikooli lektor
1996 - 2001 Vabariigi Presidendi kantselei välisosakonna spetsialist
1994 - 1999 Filosoofia ja Teoloogia Keskuse kantsler
1993 - 1994 Humanitaarinstituudi tegevdirektor
Rahvusvaheliste projektide juhtimise kogemus: Phare Access 2000, Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni projekt “Environmental impact assessment documentation composition for wind energy converters”
2003-2005 INTERREG IIIB „Wind Energy in Baltic Sea Region” (Partnerlus)
2005-2008 INTERREG IIIC „WindTechKnow” (Partnerlus)


Kalvi Tamm,
Eesti Maaviljeluse Instituut, põllumajandustehnika ja -tehnoloogia osakond, teadur, Eestimaa Talulpidajate Keskliit,“Talutarga“ kontaktisik 

Kalvi töötab alates 2003.aastast Eesti Maaviljeluse Instituudis teadurina. 2002 - 2003 töötas ta Eesti Talupidajate Keskliidus informaatikaosakonna juhatajana ning ajavahemikus 1999 - 2002 Eesti Talupidajate Keskliidu esindajana Eesti-Taani koostööprojektis "Taimekaitsealane arvutinõustamissüsteem". 1997 - 2001 Eesti Talupidajate Keskliit. Informaatikakonsultandina. Taimekasvatusprogrammide projekteerimine, programmeerimine ja kasutajate nõustamine. Teaduskraad: Tehnikateaduse magister põllumajandustehnika erialal (Eesti Põllumajandusülikool, 1999) Teadustöö põhisuunad: taimekasvatusettevõtte masinapargi kasutamise majanduslikkus, täppisviljelus.


Ingmar Vali Kohturegistrite osakonna juhataja Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK)
www.rik.ee
Hariduskäik:
1997 – Tallinna Tehnikaülikool (Telekommunikatsioon)
2005 – Tallinna Tehnikaülikool (Äriinfotehnoloogia)
Töökäik:
2002 – Registrite ja Infosüsteemide Keskus Kinnistusraamatu spetsialist
Kinnistusraamatu talituse juhataja
Kohturegistrite osakonna juhataja
Kordaminekud: e-Kinnistusraamatu, E-notar, Äriregistri Ettevõtjaportaal

Steve Chazin, TubesNow.com asepresident turunduse alal
Steve juhtis kümme aastat Apple turunduskomitees Steve Jobsi abina Apple'i dramaatilist come-backi 90-ndate lõpus. Tal on rohkem kui 20-aastane töökogemus turunduse, müügi, kujunduse ja loovate tehnoloogiate alal. Praegu töötab Steve TubesNow.com asepresidendina turunduse alal. Eelnevalt on Steve töötanud Avid Technology, Inc., Bowstreet, Apple'is ja Raytheonis.
Stevel on Franklin&Marshall College bakalaureusekraad füüsikas ning Princeton University magistrikraad elektrotehnikas. Tema hobideks on filmid, jalgpall, arvutid ning kosmos. 


Alar Kolk töötab EV Rahandusministeeriumis kantsleri nõunikuna.
Aastal 2005-2006 oli ta Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) juhatuse esimees.
Varem on ta täitnud nii Eesti Tehnoloogiaagentuur peadirektori rolli ning Sihtasutus Eesti Innovatsioonifond juhataja rolli.
Alates aastast 1999 on ta külalislektoriks nii Tartu Ülikoolis kui ka Tallinna Tehnikaülikoolis ja Helsingi Tehnloogiaülikoolis.
Alar on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas juhtumise eriala, samuti on ta ennast harinud nii Linköping Ülikoolis (Rootsi), Lappeenranta Tehnoloogia Ülikoolis (Soome), Helsingi Kõrgem Ärikoolis ja Tallinna Tehnikaülikoolis.
Alates 2005. Aastast on Alar Helsingi Tehnoloogiaülikoolis doktoriõppes innovatsiooni alal.

Mike Southon üks maailma hinnatumaid esinejaid. http://www.beermat.biz/mike_southon.php
Mike-i on Financial Times`i kolumnist, kes teeb koostöö ka väljaannetega The Daily Telegraph ja Director Magazine. Koos Chris West´iga kirjutatud raamat Beermat Entrepreneur on Suurbritannias best-seller ettevõtjate ja kiirelt arenevate ettevõtete hulgas. Lisaks nõustab Mike mitmeid kõrgtehnoloogilisi ettevõtteid ning teeb koostööd ka London South Bank Ülikooliga innovatsiooni ja ettevõtluse valdkonnas.

Enn Saar AS MicroLink Eesti, juhatuse esimees
Sündinud: 28.12.1973
Hariduskäik:   
 1992-2001 Tallinna Tehnikaülikool, majandusteaduskond Ametikäik:
2007 - ... AS Eesti Telekom juhatuse liige
2006-... AS MicroLink Eesti, juhatuse esimees
2004-2006 AS MicroLink Eesti, juhatuse liige
2000-2004 AS MicroLink Eesti, äriliini juht
1999-2000 AS Leks Kindlustus, infrastruktuuride osakonna juhataja
1996-1999 AS Leks Elukindlustus, kindlustustehnoloogia osakonna juhataja ja infosüsteemide juht
1994-1996 RAS Eesti Kindlustus, peaspetsialist
Osalemine avalikus elus
2004-... Eesti Äritarkvara Liit, juhatuse liige
Hobid: Kestvussport