Esinejad
Alar Kolk, avatud innovatsiooni ekspert ja uuirja, 1. konverentsipäeva moderaator
Alar oli 2005-2006 Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse esimees. Eelnevalt töötas ta kolm aastat EAS-s juhatuse liikmena. Varem on ta täitnud nii Eesti Tehnoloogiaagentuur peadirektori rolli kui SA Eesti Innovatsioonifond juhataja rolli. Alates aastast 2000 on ta olnud Eesti Innovatsioonikomitee liige. Enam kui 10 aastat on Alar olnud külalislektoriks nii Tartu Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis kui ka Helsingi Tehnoloogiaülikoolis.
Alar on lõpetanud Tartu ülikooli ja samuti Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna juhtimise eriala. Samuti on ta ennast harinud nii Linköping ülikoolis (Rootsi), Lappeenranta tehnoloogiaülikoolis (Soome) ja Helsingi kõrgemas ärikoolis. Alates 2005. aastast on Alar Helsingi tehnoloogiaülikoolis doktoriõppes innovatsiooni alal. Alar on jahtkapten ning veedab enamus vaba aega purjetades.
Mark Tungate, Pariisis baseeruv Briti ajakirjanik
Enn Saar, AS MicroLink Eesti, juhatuse esimees
Alates 2007. aastast kuni tänaseni on Enn AS Eesti Telekom juhatuse liige ning alates 2006. Aastast AS MicroLink Eesti juhatuse esimees. Ennu karjäär AS Microlinkis algas aastal 2000, mil ta alustas äriliini juhi ametipositsioonilt, kust aastal 2004. aastal suundus edasi juhatuse liikme ametikohuseid täitma. Enne Microlinki tööle asumist töötas Enn 1999-2000 AS Leks Kindlustuses infrastruktuuride osakonna juhatajana ning 1996-1999 samas organisatsioonis kindlustustehnoloogia osakonna juhataja ja infosüsteemide juhina. Aastatel 1994-1996 oli Enn RAS Eesti Kindlustuse peaspetsialist.
Enn on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna.
Alates aastast 2004. on Enn Eesti Äritarkvara Liidu juhatuse liige. Tema hobiks on kestvussport
Alexander Osterwalder, avatud ärimudeli ning innovatsiooni konsultant
Alexander on konsultant, kes aitab ettevõtetel ärimudeli ning juhtimisinnovatsioonis ja strateegilises juhtimises vastu võtta õigeid otsuseid. Ta on sagedane peaesineja ärimudeli innovatsioon teemal konverentsidel üle maailma.
Eelnevalt töötas Alexander partnerina konsultatsioonifirmas Arvetica, mis spetisaliseerus klientidele privaatpangandusest. Arveticas töötatud aja jooksul ehitas ta ülesse platvormi teadmiste vahtemiseks privaatpankade tippjuhtkondadele (www.privatebankinginnovation.com). Enne konsultatsioonifirma BusinessModelDesign.com loomist ning juhtimist töötas Alex strateegiakonsultandina, kelle fookuseks oli ärimudeli uuendamine. Alex aitas välja arendada ning tööle panna rahvusvahelise mittetulunduseühingu The Constellation äristrateegia ja –mudeli Tais. The Constellation võttis üle erasektori teadmusjuhtimise meetodid, et seeläbi paremini vastata HIV/AIDS ja malaaria ravimisega seotud väljakutsetele.
Alexil on infosüsteemide juhtimise doktorikraad Lausanne Ülikoolist Sveitsis, kus ta töötas samaaegselt kraadi omandamisega õppe- ning uurimistööde assistendina ja kirjutas mitmeid teaduslikke artikleid. Samuti töötas ta välja ning luges ainet nimega ’Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kasutamine arendustes’. Eelnevalt oli ta kätt proovinud ka pangandussektori ettevõtjana ning online väljaande BILANZ ajakirjanikuna.
Lisainfot Alexanderi töödest ärimudeli teemadel leiab siit: http://business-model-design.blogspot.com.
Jüri Riives, Eesti Masinatööstuse Liit, juhatuse esimees
Töökäik:
2005 - ... Tallinna Tehnikaülikool, Mehaanikateaduskond, Masinaehituse instituut, Tootmistehnika õppetool; Dotsent
2001 - ... Eesti Masinatööstuse Liit, juhatuse esimees
1997 - ... Eesti Talleks, nõukogu esimees
1992 - 1997 Eesti Talleks, arendusdirektor
Haridus:
1978 - 1980 Doktorantuur: TTÜ, Mosstankin
1969-1974 TTÜ mehaanikateaduskond Teadusorganisatsiooniline ja - administratiivne tegevus
2005 - 2007 Leonardo projekti "INNOMET II - Integrated human resources development and monitoring system for adding innovation capacity of labour force and entrepreneurs of the metal engineering, machinery and apparatus sector" koordinaator
2003 - 2004 Leonardo projekti "INNOMET - Development of the innovative database model for adding innovation capacity of labour force and entrepreneurs of the metal engineering, machinery and apparatus sector" koordinaator
Liikmelisus:
1) Eesti Masinatööstuse Liit – esimees
2) Masina-, Metalli- ja Aparaaditööstuse Kutsenõukogu - esimees
3)Eesti Kvaliteediühing - liige
4) Eesti Teadus- ja Arendusnõukogu - liige
5) Eesti Tööandjate Keskliit - nõukogu liige
Ingrid Hindrikson, Tallinna Ettevõtlusamet arenguprojektide koordinaator
Haridus:
1997 Turu Ülikooli (Soome)Täienduskoolituskeskus/rahvusvaheline projektijuhtimine
1986-1992 Tartu Ülikool / Filosoofiateaduskond, eesti filoloog
1973-1984 Tartu 5. Keskkool loodusteaduste eriklass
Teenistuskäik:
2001- tänaseni Tallinna Ettevõtlusamet arenguprojektide koordinaator
2000 AS Tartu Messikeskus, Tartu Näitused ( messikeskuse projektijuht: messiprojekt Soome-Venemaa-Eesti ettevõtetele ) 1999-2001 Haridusministeeriumi Noorsootöö Keskus ,EL ja rahvusvaheliste noorsooprojektide konsultant (sh. projektikoolituse läbiviija)
1997-1999 Arenduskeskus N.O.R.T rahvusvahelise ettevõtlusprojekti juht (Soome-Rootsi-Venemaa-Eesti ettevõtete kontaktvõrgustike arendamine ja loomine, ühisürituste korraldamine: messidel osalemine, koolitused, ettevõtete külastused)
1992-1997 Tartu 5.Keskkool (Tartu Tamme Gümnaasium) emakeele-kirjanduse õpetaja
Vaho Klaamann, Santa Monica Networks Group, juhatuse liige
Haridus:
1992 – 1994 Tallinna Tehnikaülikool, doktorantuur Täiendkoolitus - Lappeenranta University of Technology, University of South Florida, Bentley College
Töökogemus:
2005 – k.a. Santa Monica Networks Group, juhatuse liige
2003 – 2005 Santa Monica Networks Group, juhatuse esimees
1999 – 2003 Cygate Grupp, asepresident, Poola ja Balti regioon
1999 – 2003 Cygate Estonia AS, tegevdirektor
1994 – 1999 Santa Monica Tarkvara Eesti AS, tegevdirektor
1992 – 1993 Tallinna Tehnikaülikool, doktorant
1989 - 1992 Tallinna Tehnikaülikool, välissuhete osakonna juhataja
1987 - 1989 Tallinna Polütehniline Instituut, Teadusosakond, teadustöö organiseerimise ja juurutamise talituse juhataja
1984 - 1987 Eesti Teaduste Akadeemia, Majandusinstituut, teadusökonoomika sektori aspirant/nooremteadur
1982 - 1984 Tallinna Polütehniline Instituut, Teadusliku Uurimistöö Sektori insener/vaneminsener
Ühiskondlik tegevus: ITL (Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit) juhatuse liige ETTK (Eesti Tööandjate Keskliit) volikogu liige MKM Informaatikanõukogu liige
Kaupo Saue, arendusfirmast CREATES, organisatsioonikonsultant
Kaupo Saue arendusfirmast CREATES on töötanud organisatsioonikonsultandina üle 15 aasta. Peale Tartu Ülikooli psühholoogia osakonna kiitusega lõpetamist on õppinud juhtide ja meeskondade treenimist järgmistes pikemates programmides: Taani GIS – International, Rootsi Moreno Instituut, Waxthuset Väddö AB Rootsist ja superviisorite väljaõppes Saksamaa Instituudis Der Rote Faden. Koostööpartnerid Dictum Arenduskeskus, Talent Partners OY ja Prego OY Soomes, Tartu Ülikool, Teeninduskvaliteedi Instituut ja Tip Konsultatsioonid. Kirjutab Äripäevas koos Signe Vessoga meeskondade arendamise, supervisiooni ning tundetarkuse teemadel.
Madis Võõras, EAS
Hariduskäik
1973 – Väike - Maarja Keskkool;
1973 – 1979 Tallinna Polütehniline Instituut, mehhaanikateaduskond, masinaehituse tehnoloogia, mehhaanikainseneri diplom;
1996 – 1999 Tartu Ülikool, majandusteaduskond, ärijuhtimine, ärijuhtimise magister MBA (cum laude);
Ametikäik
1978 – 1991, Tallinna Teaduslik Tootmiskoondis „Mistra“ (konstrueerimisosakonna juhataja)
1991 – 2003, AS Klementi (tegevdirektor, juhatuse esimees)
2003…, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) (nõunik – tehnoloogia, innovatsioon, kosmos)
Kuuluvused
Eesti Rõivatootjate Liidu juhatuse esimees (1997 – 2003);
Euroopa tehnoloogiaagentuuride assotsiatsiooni TAFTIE juhatuse liige (2003 - 2008);
Euroopa Komisjoni 7. Raamprogrammi VKE programmikomitee liige (alates 2007);
Euroopa Kosmosagentuuride valitsustevälise ühenduse EURISY rahvuslik delegaat;
Eesti Kosmosepoliitika töörühma esimehe asetäitja;
TANi innovatsioonikomisjoni liige;
TANi teaduskomisjoni liige.
Dr. Anu Reinart, Tõravere Observatoorium
Alates 2005. aastast töötab Anu vanemuurijana Tartu Observatooriumis ning Uppsala Ülikooli Limnology osakonnas Rootsis. Ajavahemikus 2002-2004 oli ta doktorikraadijärnge liige (EU Marie Curie) Uppsala Ülikooli Limnoloogiaosakonnas. Aastatel 1995- 2001 töötas aga uurijana mereoptika töögrupis Tartu Ülikooli Mereinstituudis. Alates aastast 1998 kuni tänaseni on Anu külalisuurija Helsingi Ülikooli Geofüüsika teaduskonnas. Aastatel 1993-1995 töötas Anu Tartu Ülikooli Keskkonnafüüsika Instituudis ja nooremuurijana Eesti Mereinstituudis. Ajavahemikus 1988-1990 töötas Anu insenerina Võrtsjärve Limnoloogiajaamas ning 1984-1988 füüsikaõpetajana Ülenurme Keskkoolis.
Anu uurib järgmisi valdkondi: päikesekiirguse edasi kandumine vette- teooria ning eksperimendidM päikesekiirguse ning fotosünteesi vahelised seosed vees; hooajalise jääkatte mõju veealusele valgusväljale.
Aastal 1984 lõpetas Anu Tartu Ülikooli füüsikuna ning 1995. aastal omandas magistrikraadi keskkonnafüüsikas. Anu lõptöö teemaks oli: Päikesekiirguse väli järvevee omaduste indikaatorina, 2000. aastal omandas Anu doktorikraadi keskkonnafüüsikas. Anu lõptöö teemaks oli: Veealuse valguvälja omadused erinevates Eesti ja Soome järvedes.
Anu kuulub mitmetesse ühingutesse ja seltsidesse: alates aastast 2007 on ta Eesti esindaja GMES nõuandvas kogus ning Eesti kosmosepoliitika töögrupi liige; alates aastast 2005 kuulub Anu Ameerika Geoteaduse Ühingusse ning alates 2002.aastast on ta Marie Curie Seltsi liige.
Prof Marko Torkkeli
Marko Torkkelli on Lappeenranta Tehnikaülikooli tehnoloogia- ja äriinnovatsiooni professor. Tema peamised uurimisvaldkonnad on tehnoloogia ja innovatsiooni juhtimine ning strateegiline ettevõtlus. Marko teaduspublikatsioone on avaldatud mitmetes nimekates teadusajakirjades, nende seas Int. J. Production Economics, Int. J. Foresight and Innovation Policy, Int. J. Technology Management, Int. J. Technology Intelligence and Planning. Ta on toimetuse kolleegiumi liige mitmetes teadusajakirjades (Int. J. of Services Sciences, the International Journal of Business Innovation and Research ja the Research J. of Business Management).
Marko on külalisuurija INESC Porto Portugalis, tehnoloogial põhineva ärisuuna dotsent Jyväskylä Ülikoolis Soomes ning tehnoloogia ja Innovatsiooni juhtimise dotsent Helsinki Tehnikaülikoolis.
Marko kuulub Rahvusvahelisse Professionaalse Innovatsiooni juhtimise ühingusse (ing. k. International Society for Professional Innovation Management- ISPIM).
Teet Jagomägi, REGIO juhatuse esimees
Teet asutas Regio Tartu Ülikooli spin-off ettevõttena aastal 1990. Ta on ettevõtte tegevusaastate jooksul erinevatel ametikohtadel olnud- alates kartograafist ja tehnikadirektori positsioonist, lõpetades tegevjuhi ning juhatuse esimehe positsioonidega. Alates aastast 2002 on ta Regio omanik, tegevjuht ning juhatuse esimees. Teet on töötanud ka Tartu Ülikooli Geograafiainstituudis lektori, arvutikartograafi, ning geoinformaatika ja kartograafia osakonna juhina. Lisaks on ta osalenud erinevates Phare projektides konsultandina ning töötanud programmerijana Intergraph Corp. Aastast 2001 kuni aastani 2002 töötas Teet mobiilipositsiooneerimise üksuse juhina Reach-U Solutions Mgine Technologies Estonia OÜs.
Teet on lõpetanud Tartu Ülikooli ning tal on geoinformaatika magistrikraad ning bakalaureusekraad infotehnoloogias.
Teet oli Eesti T&A strateegia 2007-2010 töögrupi liige, mis tegutses ajavahemikul juuni 2004- juuni 2006. Alates aastast 2002 tänaseni on Teet Teadupoliitikanõukogu liige T&A nõukogu juures. Alates juunist 2004 tänaseni Tartu Suusaklubi juhatuse liige ning seotud erinevate nõuandvate üksustega Tartu Linnavalitsuses.
Teet on viimase 3 aasta jooksul esinenud ca 10 rahvusvahelisel konverentsil.
Ülari Alamets, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse esimees
Ülari on EASis töötanud üle 7 aasta, olles alates detsembrist 2007 organisatsiooni juhatuse esimees.
Ajavahemikul september 2005 kuni detsember 2007 töötas Ülari EASi juhatuse liikmena ning sellele eelnenud perioodil oktoobrist 2003 kuni septembrini 2005 samas organisatsioonis ettevõtlus- ja elukeskkonna arendamise divisjoni direktorina.
Ajavahemikul jaanuar 2002 – oktoober 2003 oli ta Regionaalarengu Agentuuri direktor.
Eelnevalt on Ülari töötanud ka New Jersey Teaduse ja Tehnoloogia Komisjonis H. Humphrey juhtimisprogrammi raames, Eesti Regionaalarengu Sihtasutuses (ERSA) ning Jôgeva Maavalitsuses.
Ülari on lõpetanud Tartu Ülikooli Inimgeograafia osakonna, tal on bakalaureusekraad inimgeograafias.
Jussi-Pekka Partanen, Nokia, Head of Search
Jussi-Pekkal on Helsinki Tehnikaülikooli magistrikraad infotehnoloogias. Praegu töötab ta Nokias otsinguosakonna juhina (ing k Head of Search) ning vastutab otsinguteenustega seotud globaalsete äriharude ning tooteinitsiatiivide eest. Enne Nokia meeskonnaga liitumist oli Jussi-Pekka mitmeid aastaid seotud Somme IT- ja mobiilitööstuse ettevõtetega, kus oli erinevatel juhipositsioonidel ning tegutses ka ettevõtjana. Jussi-Pekka professionaalsed huvid on seotud uuenduste, infoavastuste ning asukohapõhiste- ja otsinguteenuste adopteerimise ning kasutuselevõtuga. Tema hobideks on golf, jooksmine ning lugemine.
Hillar Tork, Modesat Communications OÜ Business Development Director Alates aastast 1984 kuni aastani 1997 töötas Hillar Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) Hollandis asuvas tehnoloogiakeskuses. Alates augustist 1997 kuni juunini aastal 2001 vastutas Hillar Telia satelliidiprojektide eest Stockholmis, Rootsis. 2001 aasta juulikuust töötas ta Advanced Systems grupi EMS Satellite Networks Montreaali kontoris broadband systems juhina ning Euroopa esindajana vastutades koostööpartnerite, turunduse ning äride arendamise eest Euroopas. Alates septembrist 2005 töötas Hillar uuringute direktorina Reach-U Ltd. , kus tema peamisteks tööülesanneteks on seotud asukohapõhiste teenuste (ing. k. LBS) valdkonnaga. Alates aastast 2007 on Hillar töötanud Tallinnas baseeruva start-up ettevõttega Modesat Communications, kus täidab äris arendusjuhi kohuseid. Alates aastast 2003 on Hillar olnud seotud Euroopa Liidu 5nda, 6nda ja 7nda raamprogrammi projektidega eksperthindajana mobiili- ning Wireless süsteemide 3G, satelliitside ja –navigatsiooni valdkonnas. Alates aastast 2006 on Hillar Eesti Kosmosepoliitika Töögrupi liige, mille eesmärgiks on Eesti kosmosepoliitika arendamine ning Eesti tööstuse integreerimine ESA ja EL kosmoseprogrammidesse. Hillaril on peaaegu 25 aasta pikkune kogemus kombineeritud satelliitide, juhtimise ning asukohapõhiste teenuste valdkonnas. Hillaril on elektriinseneri magistrikraad Toronto Ülikoolist.
Andrew Grill, Mobiilireklaami- ning turunduse evangelist
Andrew on pikaajalise kogemusega juht, arendaja ning turundaja telekommunikatsioonisektoris. Tema fookuseks on mobiiliturundus, asukoha ja mobiilside sotsiaalvõrgustike juhtimine.
Hetkel konsulteerib Andrew mobiilireklaami ja -turunduse alal erinevaid ettevõtteid. Ta viib omavahel kokku nutikate mobiililahneduste pakkujaid operaatorite, agentuuride ning lõppkasutajatega, mille tulemuseks on parimate mobiilireklaamide teke. Andrew on edukalt turule toonud erinevaid uuenduslikke ning turgumuutvaid tehnoloogiaid ja ärimudeleid olemasolevatele turgudele. Samuti on ta loonud uusi mobiiliturunduse ning asukohaga seotud võimalusi telekomisektoris. Rohkem kui 20 aastat on Andrew karjäär olnud seotud juhtivate positioonidega erinevates väärtusahelate osades telekommunikatsioonisektoris. Seepärast omab ta väärtuslikku ja vajalikku sügavuti arusaamist kogu telekommunikatsiooniturust- nii müüja, operaatori, analüütiku kui konsultandi ja meedia vaatepunktist. Andrew on oma karjääri jooksul töötanud Austraalia number 2 operaatori Optuse juures, Telstra’s Business Solutions grupis, Telstra’s Retail Services grupis, PropertyLook, Legion Interactive ja Seeker Wireless-is.
Samuti on Andrew regulaarne esineja konverentsidel, rääkides asukoha ning mobiiliturundusest ning töötates Seekeris oli ta samuti ettevõtte spokesperson.
Andrew’l on Sydney Tehnikaülikooli magistrikraad ärijuhtimises koos kõrvalerialaga e-äris ning e-turunduses ja Lõuna-Austraalia Ülikooli magistrikraad infotehnoloogias ja telekommunikatsioonis. Ta elab koos oma naise Samantha ning tütre Madeleine’iga Londonis.
Lisainfo www.andrewgrill.com
Franz Leberl, Microsoft Virtual Earth endine direktor
Franz on üles kasvanud Austrias ning õppinud Viini Tehnoloogiaülikoolis (Vienna University of Technology). Ta on töötanud nii Hollandis, USA-s (California, Minnesota, Colorado) ning Austrias ja tänaseks on Franz Grazi Tehnoloogiaülikoolis (Graz University of Technology) õppetoolijuhataja. 1985.a. asutas Franz Colorados ettevõtte Vexcel Corporation ja 1993.a. Vexcel Imaging Gmbh Austrias. Aastatel 1996-1998 juhtis ta Austrias uurimiskeskust Austrian Research Centers. Franzi tegemisi on tunnustatud mitmete erinevate autasudega sealhulgas näiteks Otto-von-Gruber Medal 1976.a. ja Fairchild Award1991.a 2006.a. maikuus müüdi ettevõtted Vexcel Corp. ja Vexcel Imaging GmbH ettevõttele Microsoft ning Franzist sai seetõttu Microsoft Virtual Earth direktor aastatel 2006-2007. Praeguseks on Franz Grazi ülikoolis arvutiteaduste dekaan ning endiselt teeb ta koostööd Microsoftiga.
Yuri van Geest, SPRXmobile partner, Mobile Monday Amsterdam kaasasutaja
Yuri van Geest on partner ettevõttes SPRXmobile (www.sprxmobile.com)- uues strateegilise loovkujunduse konsultatsioonifirmas, mille fookuseks on mobiiliinterneti sidumine kõrge vääärtusega mobiiliaplikatsioonide, site’ide ning turunduskampaaniatega.
Samuti on Yuri Mobile Monday Amsterdam kaasasutaja. Mobile Monday (www.mobilemonday.net) on globaalne turuliider mobiiliinterneti kogukondades ühendades rohkem kui 100.000 mobiiliprofessionaali. See on kiiresti kasvav kogukond, kuhu kuuluvad mobiiliäri visionäärid, arendajad ning otsustajad. Kogukonna eesmärgiks on hoogustada koostööd ning erinevate sektorite vahelisi äriarendusi läbi virtuaal- ja päriselus aset leidvate networking ürituste jagamaks ideid, best practices ning globaalseid turutrende. Nüüdseks toimib Mobile Monday juba üle 50s linnas üle kogu maailma, sealhulgas Tallinnas: New Yorgist Tokyoni, Mumbaist Torontoni, LA Seoulini, Shanghaist Londonini. Amsterdami kohalikul esindusel on rohkem kui 1.850 liiget alates 10.maist, 2007. Lisainfo Amsterdami esinduse kohta: http://www.mobilemonday.nl.
Lisaks kirjutab Yuri raamatuarvustusi Hollandi juhtivas digitaalmeedia ajakirjas nimetusega Emerce, keskendudes visionäärsetele autoritele nagu David Weinberger, John Battelle, Don Tapscott, Howard Rheingold, Chris Anderson, Joel Garreau, Henry Jenkins ja Yochai Benkler.
Sam Inkinen, meedia õppejõud, futuroloog, vanemkonsultant Dicole Soome Tulevikuuurinugte keskuses
Sam Inkinen on tunnustatud meedia õppejõud, futuroloog, kirjanik, strateeg ja vanemkonsultant. Ta loeb regulaarselt aineid erinevates Euroopa ülikoolides ning on olnud aastaid nõunik ja konsultant erinevateleT&A projektidele, ettevõtetele ja institutsioonidele (sealhulgas mitmed ülikoolid ning juhtivad IKT- ja meediaettevõtted, teadus- ja tehnoloogiapargid ning nõuandvad kogud). Sami peamised kompetentsivaldkonnad on järgmised: meedia- ja infoühiskond, teadmistepõhine majandus, the experience economy , loomuligulised protsessid, loomemajandus, loovtööstus, innovatsiooni juhtimine, avatud innovatsioon, võrgustikud, (virtuaal) kogukonnad, uue meedia tehnoloogiad , sotsialltehnoloogiad, web 2.0, sisu tootmine ja elektrooniline esteetika.
Sam on kirjutanud, toimetanud ning kaastoimetanud kümneid raamatuid.Tema hiljutised väljaanded on järgmised: Eesti ja uus Euroopa. Uurimisreisil naaberrahva ajalukku ja tulevikku / Viro ja uusi Eurooppa. Tutkimusmatkalla naapurikansan historiaan ja tulevaisuuteen (2006), Minne matka, luova talous? (Quo Vadis, Creative Economy?, 2006), The Culture of Food. The Dialectic of Material Conditions, Art, and Leisure (2006), Kyborgin käsikirja (The Cyborg Handbook, 2007) ning Merkitysten maailmantorilla (On the Marketplace of Meanings, 2008).
Sam on kosmopoliitne rändur, kes oma reiside ja rännakute käigus on külastanud rohkem kui sada riiki kuuel kontinendil.
Prof. Wim Wanhaverbeke, Euroopa hinnatuim avatud innovatsiooni uurija
Wim Vanhaverbeke õppis filosoofiat ning majandust Leuveni Katoliiklikus Ülikoolis ning omandas ärijuhtimise doktorikraadi IESE ärikoolis Barcelonas aastal 1995. Hetkel on ta strateegia ja organisatsioonijuhtimise õppejõud Hasselti Ülikooli Majandusteaduksonnas Belgias ning külalisõppejõud Eindhoven Tehnikaülikoolis.
Wimi praegused peamised uurimisvaldkonnad on: liidud ning väliste tehnoloogiliste võimekuste ülevõtmine; liitude juhtimine; uute äride arendamine ning corporate venturing.
Ta loeb järgmisi aineid: strateegia, innovatsiooni juhtimine, Corporate Venturing & uute äride arendamine ja rahvusvaheline juhtimine. Ta on oma kirjutanud rahvusvaelistes ajakirjades nagu Organization Science and Organization Studies ning kuulub järgmiste ajakirjade nõukogusse : Journal of Engineering and Technology Management, Strategic Organization ja the International Journal of Technology Marketing.
Ta on kaastoimetaja (koos Henry Chesbrough ja Joel Westiga) uuele raamatule "Open Innovation: Researching a New Paradigm", mille peateemaks on Avatud Innovatsiooni uurimustööde väljakutsed. Praegu on Wim välja töötamas uut juhtimisalast raamatut Avatud Innovatsiooni rakendamise kohta (ing. k. "Implementing Open Innovation"). Ta laiendab oma uurimust avatud innovatsiooni ning ärimudelite kohta olles üheks Euroopa Avatud ja Koostööl põhineva Innovatsiooni Keskuse (ing. k. European Center for Open and Collaborative Innovation) idee loojaks ning tehes koostööd erinevate ülikoolidega üle maailma.