Veiko Karu
Teadusinsener TTÜ mäeinstituudis. Tegelen samuti üliõpilaselu huvitavamaks muutmisega.
Feb
2009
20:13
TalveAkadeemia jätkuprojekt 2008: Pärmivabriku töökoda
Idee: Pärmivabriku töökoda on koht, kuhu on alati oodatud sisse astuma kõik huvilised, kel on tahtmist või vajadust omale mõni tarbeese meisterdada, seejuures vajalik ese meisterdatakse juba vanadest asjadest, mis on oma eesmärgi juba täitnud ja enam kasutamist mujal ei leia.
Töökoja eripäraks on see, et sinna on kokku toodud materjalid kõikvõimalikest tööstusest või tarbimisest pärinevad probleemsed jäägid, mida võib vaadelda puhta algmaterjalina uue tootmiseks. Loomulikult saab ise oma vana kraami kaasa tuua ja seda kasutada uue meisterdamiseks.
Aga töökoda ei tegele mitte vana uueks tegemisega. Eesmärk on vana laiali lammutada ja sellest midagi hoopis uut disainida. Ja disainida just seepärast, et eesmärk on üllas - valmis tehtud ese peab nägema nii hea välja ja olema nii praktiline ja kauakestev, et tulemusega saab tõesti rahule jääda. Selleks, et kõik paremini sujuks, on töökotta varutud vajalikke tööriistu ning alati on olemas abiks juhendaja, et paremaid töövõtteid näidata või kasutatavate materjalide kohta õpetussõnu jagada, kui vaja.
Lisainfo: http://www.praak.ee/
Feb
2009
20:13
TalveAkadeemia jätkuprojekt 2008: Pärmivabriku töökoda
Sul on kodus midagi vana, olgu selleks diivan, mööbel jne ning sul ei ole sellega midagi peale hakata ja ära ka ei raatsi visata. Tee sellest vanast hoopiski midagi uut!
Feb
2009
20:11
TalveAkadeemia jätkuprojekt 2007: WWOOF Eesti
Idee: Pakkuda võimalust ise kaasa lüüa mahepõllumajanduses, saades tasuks uued teadmised, täis kõht ja katus peakohal.
Vabatahtliku töö eest pakub mahetalu majutust, toitlustust ning õppimisvõimalust. WWOOFiga võivad olla liitunud nii suuremad kui ka väiksemad talud, mis omavad valdusi alates väikestest maatükkidest kuni suurte aedade ning metsa-aladeni. Liikmetalud peavad tegelema mahepõllumajandusega. Vahetusprotsess vabatahtliku ja talu vahel põhineb usaldusel.
WWOOF eesmärgid
- anda kogemus mahepõllumajandusest ja ökoloogilisest eluviisist,
- anda võimalus kogeda elu maal,
- toetada mahepõllumajanduslikku eluviisi, mis nõuab palju käsitööd ega põhine kunstlike väetiste, taime- ja kahjurmürkide kasutamisel,
- pakkuda mahepõllumajandusest huvitatud ja sellega tegelevatele inimestele võimalust kohtuda, arutada, õppida ja kogemusi vahetada,
- pakkuda koos töötamise ja elamise läbi võimalust õppida tundma elu teises riigis.
Lisainformatsioon: http://www.wwoof.ee/
Feb
2009
20:11
TalveAkadeemia jätkuprojekt 2007: WWOOF Eesti
Kuidas tutvustada mahepõllumajandust? Mis see üldse on? Kuidas toimib? Kas mina saan ka kaasa aidata?
Feb
2009
20:07
TalveAkadeemia jätkuprojekt 2006: Suveakadeemia
Suveakadeemia idee on tuua kokku õiged inimesed õigesse kohta, et teha õigeid asju ja mõelda õigeid mõtteid, ehk anda annus positiivset energiat osalejatele läbi aktiivse tegevuse ning samas anda oma panus kohaliku kogukonna arengusse.
Suveakadeemia on mitmepäevane laager (siiani toimunud Eesti rahvusparkides), mis pakub mitme päeva jooksul võimalust panna ise käsi külge konkreetsetele asjadele, õppida spetsialistide juhendamisel uusi oskusi ja saada uusi tarkusi, nautida kohalikku loodus ning õppida tundma kohalikke traditsioone, käsitööoskusi ja talutöid. Ja nagu kõigil Suve- ja Talveakadeemiatel kombeks antakse igale osalejale võimalus ka omalt poolt uute üliheade mõtete leidmiseks, arutamiseks ja hiljem ka elluviimiseks. Vaatamata oma akadeemilisele kõlale on Suveakadeemia tegelikult hoopis koht puhkamiseks - aktiivselt, harivalt ja mõne Eesti kaugema nurga arengule kaasaaitavalt. Ning nagu osalejad on kogenud, on Suveakadeemias see miski eriline, mis tõesti paneb mõtlema, et kõik on võimalik J
Lisainformatsioon: http://www.talveakadeemia.ee/suveakadeemia
Feb
2009
20:07
TalveAkadeemia jätkuprojekt 2006: Suveakadeemia
Paljudel noortel pole enam aimu, mis toimub maapiirkondades ja kuidas käib elu seal, ning samas on seal just tihti puudu uutest ideedest ja väiksest abist. Paljud traditsioonilised tööoskused ja loodusetundmine on jäänud inimestele kaugeks.
Jan
2009
12:38
TalveAkadeemia jätkuprojekt 2006: Teadus tudengini läbi teadusklubi tegevuse
Idee: Tuua teadus üliõpilasele lähemale läbi praktilise tegevuse ehk teadusklubiline tegevus.
Teadusklubi on haridusliku taustaga ja mõeldud üliõpilaste haridustee mitmekesistamiseks, et õppetöö ei koosneks vaid loengutes/praktikumides käimisest, vaid annaks lisaväärtust. Teadusklubiline tegevus pakub võimalusi läbi praktilise tegevuse (välitöö, laboratoorne katse vms) üliõpilasele tema arendamiseks ja õppeasutuse kvaliteedi tõstmiseks. Nii saavad üliõpilased mitmekesisema hariduse ja teadmised ning paraneb riigi tööliskonna haridustase.
Praktiline ja huvitav töö kinnistab üliõpilastele loengutes ja harjutustundides õpitut. Teadusklubi tegevusse on kaasatud kõik õppeastmed (bakalaureus, magistrantuur, doktorantuur) koos, kus vanemad juhendavad nooremaid – tekkivad inimsuhted võimalike tulevaste kolleegide vahel. Teadusklubi teeb hariduse andmise huvitavamaks ja üliõpilasi kaasa kiskuvaks. Teadusklubi tegevus on lisaks õppetegevusele, seega saavad üliõpilased loengutes/harjutustundides baasteadmised ning teadusklubis praktilise ja kaasaegse ülevaate olukorrast tänapäeval. Kellele kasu toob? Üliõpilastele endile – avardavad varakult oma silmaringi valitud eriala koha pealt. Õppejõududele – saavad oma kogutud praktilised teadmised üliõpilastele edasi anda. Tööandjatele – õppejõud näevad varakult, millistest üliõpilastest võivad tulla spetsialistid ja nendest tööandjatele teavitada. Eesti Vabariigile – riik saab hästi välja õpetatud tööliskonna.
Jan
2009
12:38
TalveAkadeemia jätkuprojekt 2006: Teadus tudengini läbi teadusklubi tegevuse
Kuidas tagada Eesti teadlaste järjepidevus? Miks tudengid ei vali akadeemilist karjääri?
Õppeasustused teevad pingutusi, et noored tuleksid neile õppima ja jääksid valitud eriala juurde pidama ning jätkaksid haridusteed magistrantuuris ja doktorantuuris.
Veiko Karu ORGANISATSIOONID
Talveakadeemia Registreerija |
|
Mäenduse ja geoloogia teadusklubi Registreerija |
|
Tallinna Tehnikaülikool Mäeinstituut: assistent |
|
TTÜ Säästva Arengu Klubi Fänn |
|
Noored Kooli Fänn |
|
Mäering juhatuse liige |
OTSI INIMEST:
IN eeskujud
Andrei KorobeinikDynamo Design
Rando Rannus
Tarmo Tuulik
Anton Litvinenko
Andres Agasild
Jaanus Tamm
Krister Rekkaro
Kristiina Kruuse
Mari Martin
Martin Koppel
Priit Mikelsaar
Vahur Mäe
Erki Mölder
Heikki Haldre
Jaak Laineste
Mark Kofman
Rain Rannu
Raivo Malter
Tolm Stuudio
VKG Oil AS
Narva Muuseum
Flow Service OÜ
Modesat Communications OÜ
Tarmo Pihl
Indrek Kask
Ragnar Sass
Ivo Becker
Aili Udras
Thomas Neumann
Ene Uuetoa
Aive Hiietalu
Jaana Lepik
Eero Orgmäe
Ants Ilp
Margot Lust
Rene Viil
Neeme Puri
Annely Rand
peep meier
Viimati lisatud
Inimesed | Organisatsioonid |
---|---|
Evelin Kaan | Reivett OÜ |
Onedayhistory | Onedayhistory.com |
Reimo Laask | NUPUTAJA OÜ |
Artur Gradov | Abimate |
Maretta Vainumäe | TransLanguages OÜ |
Kuidas registreeruda?
Innovatsiooniaasta 2009 kutsub kõiki innovaatilisi inimesi registreerima oma organisatsiooni innovaator.ee keskkonda. Ole esimeste hulgas!
Peale kasutajaks registreerumist logi keskkonda sisse ja registreeri ka oma organisatsioon. Registreeritud organisatsioonil on innovaator.ee veebi abil võimalik oma innovatiivsetest mõtetest ja tegudest informeerida teisi organisatsioone ning inimesi.