Andres Agasild
Minu lugu - kust sain tõuke hakata ettevõtjaks.
Ma ei „hakanud“ ettevõtjaks. Pigem tekkis oma valdkonnas võimalus teha midagi lahedat, uuendusmeelselt ja kasulikku. Ettevõtlus on pigem vorm. Lahedas projektis ja sümpaatse eesmärgi nimel võib ju töötada ka vabatahtliku, meeskonna liikme või juhina. Ettevõtja rolli juures imponeerib loomisrõõm – midagi ise nullist luua ning see suureks ja toredaks kasvatada.
Mida minu ettevõte teeb?
MarkIT säästab IT toodete ostjate aega ja raha innovatiivse e-hanke keskkonna abil ning seda 14nes Euroopa riigis. Kasvavaks fookuseks on rahvusvaheliste klientide teenindamine, kellele oleme eriliselt kasulikud võimaldades ostude tsentraliseerimist ning efektiivset organiseerimist mitmes riigis.
Minu suurim õnnestumine ettevõtjana.
Usume, et MarkIT-i suurem läbimurre on alles ees, kuid väga põnev on olnud ka senine teekond ideest kuni 14 riigis toimetava 300 miljoni kroonise käibega ettevõtteni. Oleme uhked selle üle, et toode ja ärimudel on meie enda innovatsioon, mis on turgu muutnud ning olnud välisturgudel edukas.
Minu suurim õppetund ettevõtjana.
Iga nädal toob kaasa mingi uue õppetunni, see on meeletult põnev. Püüan säilitada õppimise hoiakut ja nii tekib ajapikku väikeste kogemuste ning osakuste pagas. See on ehk väärtuslikum kui suured kõikehõlmavad mõtted. Näiteks kuidas ilus strateegia mõõdikute abil organisatsioonis elama panna, kuidas professionaalselt personalivalikut teha, jne.
Üldisemas plaanis olen mõistnud järjepidevuse ja püsivuse tähtsust. Mulle näib, et ettevõtjaks olemine on pigem maraton, kui lühikesed sprindid. Ma arvan, et kiire edu on kaasaegne müüt. Tegelikkus tundub oluliselt proosalisem. Iga eduloo taga, mida mul on õnnestunud lähedalt näha, on olnud pikk, fokuseeritud ja järjepidev töö kindla eesmärgi nimel. Avalikult näeme pigem maratoni viimast paarisadat meetrit, mitte aastaid kestnud igapäevaseid trenne.
Millised oleksid minu soovitused algajale ettevõtjale?
Raske on mõne sõnaga midagi tõeliselt kasulikku edasi anda. Pigem siis soovitaksin lugeda Jim Collinsi raamatut „Heast Suurepäraseks“. Lugesin seda palju just MarkIT asutamise ajal ning minu jaoks oli see raamat nii praktiline, kui inspireeriv. Mulle meeldib raamatuid lugeda praktikaga käsikäes. Loen enamasti raamatuid selle kohta, mis mulle kõige rohkem muret teeb või mida tunnen, et hetkel õppima peaksin.
Ja kui alustada, siis ikka julgelt. U2 või Madonna näivad täna jumalatena, aga ka neil oli kuskil kunagi esimene väriseva häälega kontsert.
Biograafia
Nimi: Andres Agasild
Lõpetatud kool: Paide III Keskkool (1995). Concordia Rahvusvaheline Ülikool Eestis (2000).
Sünnikoht: Paide, Järvamaa.
Harrastused: lugemine, kirjutamine, surf, jalgpall.
Perekond: Abielus, kaks last, Andreas ja Annabel.
Moto: Ühest motost ei piisa.
Kaks lauset enda kohta: Ma olen ettevõtja ja juht internetiäris, naudin oma tööd ja põnevaid tulevikuvaljavaateid.
Andres Agasild ORGANISATSIOONID
OTSI INIMEST:
IN eeskujud
Andrei KorobeinikDynamo Design
Rando Rannus
Tarmo Tuulik
Anton Litvinenko
Andres Agasild
Jaanus Tamm
Krister Rekkaro
Kristiina Kruuse
Mari Martin
Martin Koppel
Priit Mikelsaar
Vahur Mäe
Erki Mölder
Heikki Haldre
Jaak Laineste
Mark Kofman
Rain Rannu
Raivo Malter
Tolm Stuudio
VKG Oil AS
Narva Muuseum
Flow Service OÜ
Modesat Communications OÜ
Tarmo Pihl
Indrek Kask
Ragnar Sass
Ivo Becker
Aili Udras
Thomas Neumann
Ene Uuetoa
Aive Hiietalu
Jaana Lepik
Eero Orgmäe
Ants Ilp
Margot Lust
Rene Viil
Neeme Puri
Annely Rand
peep meier
Viimati lisatud
Inimesed | Organisatsioonid |
---|---|
Oliver Korjus | Olikor OÜ |
Svajune Sabaliauskaite | Haldja kodu |
Kaspar Oit | Ykköskumppani OÜ |
Tatjana | Koristo OÜ |
Omalaen OÜ | Omalaen OÜ |
Kuidas registreeruda?
Innovatsiooniaasta 2009 kutsub kõiki innovaatilisi inimesi registreerima oma organisatsiooni innovaator.ee keskkonda. Ole esimeste hulgas!
Peale kasutajaks registreerumist logi keskkonda sisse ja registreeri ka oma organisatsioon. Registreeritud organisatsioonil on innovaator.ee veebi abil võimalik oma innovatiivsetest mõtetest ja tegudest informeerida teisi organisatsioone ning inimesi.