Logi sisse:
kasutajanimi parool
IdeePank pakub külastajatele võimalust öelda välja omapoolne idee, mis lahendaks mõnda probleemi või oleks edasiviivaks jõuks kas inimese, organisatsiooni või ühiskonna tasandil. Kellel ideed pole, võivad välja käia omapoolse probleemi, millele soovitakse head nõu. Kellel pole probleemi ega head ideed, saab oma panuse ühisesse mõttepatta anda esitatud ideede rakendatavuse analüüsimisega.

Haridus

Leian, et meie haridussüsteem ei vasta tänapäeva vajadustele. Kas haridus on elu jaoks, et edukamalt läbida või kohustus, mis on vaja läbida? Algselt ju koolid kui sellised eksisteerisid kirkutena- õpetati lugemist- see oli vajailk, kuid nüüdseks on see pigem muutunud üle spetsialiseerumiseks. Kuidas on võimalik, et hinnatakse inimesi laulimse oskust hinnetega? Saab ju neid hinnata, kes oskavad laulda, mitte neid kellel pole seda omadust. Inimesed on ju ainulaadsed ning pole ühe puuga löödud. Otse allikast info väheneb, kogenud professorid lähevad pensionile ning noored vähesed pedagogid pole ju tegelikult nii võimekad kui on professorid, kes omavad ka lisaks kümneid aastaid kogemusi antud aladel.

 

Ideed:

Teostatavus:

Lauri Randma, 01.04.2009 @ 16:18

Siin tuleks selget vahet teha erinevate haridusastmete vahel. Ei ole professoril põhikoolis mõtet õpetada videopildi vahendusel ega ilma. Samas jälle kõrgkoolides on see ettepanek teretulnud, ehkki tean, et seda ka juba praktiseeritakse.
Arvan, et põhikoolis, eriti aga gümnaasiumi astmes peaksid õpilased olema vabamad valima endale sobivaid aineid. Tõesti ei ole vaja laulda kui ei soovi. Samuti pole mõtet tuupida keemiat, füüsikat, ega matti kui soov edaspidi kirjandusega tegeleda. Peame mõistma, et aeg on järjest tähtsam ja kõike lihtsalt ei jõua ja pole vajagi.
Urmas Heinaste, 04.04.2009 @ 10:51

Ehk põhjendate, miks põhikooli õpilased ei vääri profesionaalset õpetust ? Näiteks: vaatasin just füüsika.ee tv lehelt prfessorite loenguid, mis seletavad asjad lahti lihtsal ilusti. Minu arvates annab uus tehnoloogia ammendamatu võimaluse oluliselt parandada hariduse kvaliteeti. Avades ligipääsu kõigile, saab luua uuel tasemel elavad videoõpikud. Kui iga õpetaja avaldab oma aasta parima tunni kõigile siis jääb tal tunnis edaspidi rohkem aega õpilastega tegelemiseks e. tegelikuks õpetamiseks.
Lauri Randma, 06.04.2009 @ 17:13

Ma ei ole midagi kirjutanud et põhikooli õpilased ei vääri professionaalset õpet. Muidugi, teisit see ei saagi olla. Pidasin pigem silmas, et selles eas peaks tuleks iga õpilasega võimalikult individuaalselt tegeleda.
Muidugi ei ole mul midagi selle vastu kui seda teevad professorid.
Oleg Pahhomov, 18.09.2009 @ 20:56

On olemas selline tore community:
http://www.orkut.com/Main#Community?cmm=


Et võiks tiimi teha ja vaikselt seda asja edasi lükata Eestis.