Logi sisse:
kasutajanimi parool

ÜRITUSED

“Pehme maandumise” mudel on aidanud üle 300 ettevõtte mugavamalt välisturgudele

01.11.2011 /



31. oktoobril 2011 lõppes Interreg IVA projekt SMEDGE (www.smedge.org), mille abil töötati välja „pehme maandumise“ teenused ja mudel ettevõtete rahvusvahelistumise hõlbustamiseks. Projekti partnerid Eestist, Lätist, Soomest ja Rootsist pakuvad välisturgudele sisenemist lihtsustavaid teenuseid juba täna ja ka tulevikus. Projekti juhtpartner oli Tallinna Teaduspark Tehnopol.

SMEDGE projekt käivitati 2009. aasta märtsis. Projekti eesmärk oli riikideüleselt välja töötada lihtne ja mugav teenuste pakett, mis aitaks ettevõttel kiiremini ja kuluefektiivselt välisturul kanda kinnitada. Teenuste paketid on suunatud peamiselt loome- ja tehnoloogiapõhistele ettevõtetele.



Teenused hõlmavad kõike esmavajalikku ettevõtte välisturule sisenemiseks. Teenuste hulka kuulub esmase turu-uuringu teostamine, sihtriigi ettevõtlusmentori abi, partnerite- ja klientide otsing ning kontori- ja koosolekuruumide kasutamisvõimalus soodsatel tingimustel.



Projekti alguses uuriti väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete peamisi probleeme välisturgudele sisenemisel ning koostati plaan nende probleemide kõrvaldamiseks. Uuringu käigus kaasati lisaks enam kui 200-le ettevõttele ka äriinkubaatorid ja teaduspargid neljast riigist.



„Pehme maandumise“ paketid töötati välja ja käivitati 2010. aasta juunis ning neis sisalduvaid teenuseid asus esimeses etapis kasutama 30 ettevõtet. Teenuste kasutamisel kasvas välja 6 edulugu.



Heaks näiteks on Eestis tegutsev Rootsi ettevõte Wahlquist, mis ühendas projekti abil oma arendustegevuse Läti ettevõttega Kamri. Koostööst kasvas masinaehituse tootmise kiirus ja kvaliteet. Soome sotsiaalmeedia põhise värbamisega tegelev ettevõte Kiitos avas projekti raames 5 töötajaga esinduse Leedus kiiresti ja kuluefektiivselt.



Tänaseks on projekti „pehme maandumise“ teenuseid kasutanud üle 300 ettevõtet Eestist, Lätist, Soomest ja Rootsist.



Täieliku ülevaate „pehme maandumise“ mõjust globaalsel tasemel ning edukatest praktikatest saab peagi ilmuvast raamatust, milles kajastuvad ka SMEDGE projekti kogemused. Raamatu autor on Barbara Harley – USA äriinkubaatori US Market Access Center asutaja ja pikaajaline juht.



Projekti partnerid olid Tallinna Teaduspark Tehnopol (Eesti), Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutus (Eesti), Mjärdevi Teaduspark (Rootsi), Humak Teaduspark (Soome), Läti Tehnoloogiakeskus (Läti) ja Aalto Small Business Center (Soome).



Lisainformatsioon:



Külle Tärnov
Tallinna Teaduspark Tehnopol
kulle.tarnov@tehnopol.ee
56 800 221

< tagasi

Sirvi tegevusala järgi

OLME
Lihtsad asjad kodus, tööl, tänaval
MAJANDUS
Äri, tootmine, teenindus, kaubandus, põllumajandus, toote- ja teenusearendus
HARIDUS
Alg-, põhi-, kesk-, kõrg-, kutse-, eriharidus, teadus
KULTUUR
Kujutav kunst, arhitektuur, disain, film, muusika, kirjandus, teater, üritused, meelelahutus
ÜHISKOND
Riik, avalik sektor, haridus, sotsiaalne innovatsioon, mittetulundustegevus, kodanikualgatus
KOMMUNIKATSIOON, MEEDIA, LOOVTÖÖSTUS
Portaalid, trükimeedia, TV, raadio, suhtlusvõrgustikud, reklaam, kirjastused
TEHNOLOOGIA
IKT, energeetika, ehitus, keemia, mehhatroonika, ökoloogilised tehnoloogiad, tootearendus
TERVIS JA LOODUSKESKKOND
Inimese vaimne, füüsiline ja sotsiaalne heaolu, looduskeskkond, maavarad, keskkonnakaitse
JUTTE MAAST JA ILMAST
Kõik, mis mujale ei sobi, sh mõtisklused innovatsiooni enda üle

Viimati lisatud

Inimesed Organisatsioonid
Artur Gradov Abimate
Maretta Vainumäe TransLanguages OÜ
Kaur Reinjärv Digital Trade Solutions OÜ
Elli-Marie Jaanson Bona Dea promoagentuur