Logi sisse:
kasutajanimi parool
IdeePank pakub külastajatele võimalust öelda välja omapoolne idee, mis lahendaks mõnda probleemi või oleks edasiviivaks jõuks kas inimese, organisatsiooni või ühiskonna tasandil. Kellel ideed pole, võivad välja käia omapoolse probleemi, millele soovitakse head nõu. Kellel pole probleemi ega head ideed, saab oma panuse ühisesse mõttepatta anda esitatud ideede rakendatavuse analüüsimisega.

Piitsaga tarkus pähe! Tehtud?

Suurem osa õpilasi käib koolis puhtalt kohustusest, igas tunnis oodatakse kõige rohkem vahentundi ja kooli lõpetades avastavad kergendustundega, et ei pea enam kunagi õppima. See ei peaks ju nii olema, sest kool peaks vastupidi, tekitama soovi edasi õppida. Vastumeelne reaktsioon on aga loomulik, kui koolis peegeldub ühiskonna stress, ülekoormatud õpetajad õpetavad ülekoormatud õpilasi ülekoormatud õppekava alusel, tulemuseks polegi nagu midagi.

 

Ideed:

Teostatavus:

1
Gea Kõiv, 17.02.2009 08:40

Virtuaalkool tundub alguses küll hea mõte, mugav jne. Kuid kuhu jäävad siis kõik need lõbusad asjad mis koolis käimisega kaasas käivad ja õpilaste omavaheline suhtlemine? Kui nagunii inimesed järjest vähem räägivad omavahel ja eelistavad pigem SMS, MSN, orkut, skype jne, siis ma arvan, et koolide virtuaalseks muutumisel muutub see olukord kurvaks. Inimesed ei oskagi omavahel enam suhelda. Praegugi on tekkinud olukord kus õige eesti keel hakkab tagaplaanile jääma ning asendub slängiga ning võõrkeeltest laenatud sõnadega.

Samuti võiks tuua õpetamisse mängulisust ning rohkem praktilist poolt. Ükski õpilane ei suuda 45 min järjest toolil istudes kuulata ning olla keskendunud kõik see aeg kindlale ainele. See on absurd.(inimene suudab keskenduda ühele asjale kõige rohkem 8 min ilma, et mõtted mujale triiviks). Rohkem võiks õpilastel olla võimalust neid asju mänguliseks teha. Kasvõi näidendeid, grupitöid, tänapäeval on võimalik kasvõi ise filme teha. Usun, et neid ka pisut tehakse aga liiga vähe. Keemias ja füüsikas võiks ju olla võimalus ise katsetada. Usun, et see paneks lapsi jälle tahtma kooli minna:):)

Et mitte seda mõtet täiesti maha teha usun ka seda, et ülikoolidega võiks seda virtuaal asja rakendada aga mitte alg-keskkooliga. Lapsed peavad saama omavahel suhelda, lõbutseda...Ülikoolis käies käivad väga paljud õpilased tööl ning aega napib igapäevasteks tegevusteks. Loengud võiksid olla internetist videoloengutena salvestatud, kasvõi youtube-is. Võiksin näiteks tuua konverentside loengute salvestised www.areng.ee -s . Konverents on toimunud ning kui kellegil ei õnnestunud seal osaleda või siis sooviks veelkord üle kuulata, et oma teadmisi täiendada, on tal võimalik internetis neid uuesti kuulata:) Väga IN:) Miks mitte rakendada sellist asja ka ülikoolides. Usun, et huvitatud oleks nii mõnedki üliõpilased:)

 

Toivo Tomingas, 16.02.2009 @ 21:03

Mul on heameel märkida, et minu poolt kuu aega tagasi siin portaalis sõnastatud idee leiab uusi pooldajaid. Mis puutub näitlikku vahesse pedagoogi ja pedagoogi vahel, siis, kuulates "Ajalootundi" ja "Müstilist Venemaad",ei märkagi aja kulgu enne, kui nördimusega tõded, et saade sai juba läbi. Samas, usun ,et Eesti koolides on andekaid ja asjatundlikke õpetajaid, kes suudavad oma ala samahuvitavalt ja kaasakiskuvalt õpetada kui nimekad ajaloolased.
Jäädvustagem nende töö õpilastega ja levitagem kõigisse koolidesse. Kahtlemata ei saa seejärel kõigist ajaloolasi ja füüsikuid, kuid õppeedeukus tõuseks kindlasti.
P.S. Tean eluaegse praktikaga kokkasid, kes suudavad kodus küll head-paremat teha.Nende tööalased "saavutused" ei kõlba koera... legi.
Argo Vilberg, 17.02.2009 @ 09:03

Mina väidan seda, et 97% koolis õpetatavast on mittevajalik.

Mida oleks vaja õpetada oleks vaid:
1. Lugemisoskus.
2. Suhtlemine.
3. Filosoofia.
Toivo Tomingas, 18.02.2009 @ 21:08

Gea arvab, et kui juba virtuaalkool, et siis polegi kooli vaja tulla.Aga mõte on ju hoopis mujal: Koolis käivad tunnid ikka kooli tunniplaani järgi, aga oma kooli õpetaja viib tunnid läbi tipp-pedagoogi tasemel, nii nagu DVD või järelvaadatav-kuulatav saade(tund) saadaval on. Vot siis tekkib sünergia ja õppeedukus. Oma kooli õpetajale jätkub tööd ikkagi küllaga.Kontrolltööd, suulised vestlused, vastused lisaküsimustele, katsed jne.
Rainis Käo, 08.03.2009 @ 07:51

Koolis on küll palju mittevajalikku kuid juba põhikoolis võik olla valik aineid mida õpilane võtab omalvalikul, samas saab aineid vahetada nt kunst-> biloogia vastu jne


Virtuaalkooli ei pooldaks ja filme ka mitte 100% sest siis vaadatakse et milleks ma praegu vaatan küll ma hiljem vaatan ja kohusetundlikkus kaoks
juhan tammistu, 05.06.2009 @ 02:28

USA koolisysteem tagab head ja vaga head tookohad -seda teab terve ameerika ja koik opivad nagu hullud.systeem on ka inimsobralik,
igasuguse oppeasutuse voib lopetada ka yldse mitte oppides- valides lihtsamad teemad.