Logi sisse:
kasutajanimi parool

Kaido Toomingas

10
Mar
2009

18:43

Paneme Eesti veebilehtede HTML koodi valideeruma ehk standarditele vastama

Täna tegin katse, milles uurisin Eesti veebilehtede html koodi vastavust veebistandarditele ja tulemused olid suhteliselt jahmatavad. Html koodi valideerumis katsest pikemalt siit. Sellest idee, saadame veebiloojad uuesti kooli :) Meil ju E-riik ja muud lahedad asjad. Lugesin ka dreamdrow.ee sissekannet milles räägiti veebilehe kasutatavusest. Need paar elementaarset asja.

Veebileht olgu korralikult kirjutatud ja lihtne kasutada :) Arenguruumi meil siiski jagub. Tagasi kooli...

Ah jaa validaator asub siin!

09
Mar
2009

16:56

Veebilehe külastuste analüüsist

Tänasel päeval analüüsime iga tegevust. Veebianalüüs on tähtis osa veebilehe omamise juures. Kui palju külastusi, kuidas nad meid leidsid, milliseid võtmesõnu kasutasid jne. Selle tegemiseks pakub google välja süsteemi nimega Google analytics, mis esmalt vajab hirmsat moodi konfigureerimist saamaks Eestile omast infot. Paar kuud tagasi hakkasin otsima alternatiive ja leidsin.

Lahendus on Piwik vabavaraline avatud lähtekoodiga veebianalüütika. Nüüdseks on valminud sellele eesti keel ja lisaks tunneb süsteem Eesti otsimootoreid. Süsteem on võimalik intergreerida sisuhaldussüsteemi.

Peagi tulekul ka Eesti keelt rääkiv Desktop Analytics, mis annab võimaluse vaadata oma veebilehe statistikat otse arvutist.

Kuidas alustada. Võimalusi on mitu.

  • Soovi korral saad installerida selle endale laadides alla süsteemi www.piwik.org ja hankides tõlke www.minuleht.net/download 
  • Teine võimalus kirjuta mulle ja tellida vajalikud tööd
  • Kolmas võimalu,s telli endale endale hostingu proovipakett täpsem info info@web3.ee

Kui leidsid selle huvitava, kuid ei mõista kuidas Piwik enda heaks tööle panna. Kirjuta mulle oma soovidest. info@web3.ee

02
Mar
2009

20:12

Loovtööstuses kasutades vabavara...

Olin juba pikemat aega tarkvaraga kimpus, sest rahakott ei kannata kommertstarkvara soetada. Kasutasin siis kommertstarkvara prooviversioone, kuniks olin olukorras, kus ei saanud enam seda teha. Nüüdseks olen avastanud enda jaoks vabavaralised lahendused. Koodikirjutamisel ei ole vahet milliseid programme kasutada, seal vaid mugavuse küsimus, kuid graafikaga tegeledes, küsimus suuresti ka kvaliteedis. Niisiis täna olin sunnitud minema uuele tasemele. Võtsin kätte ja õppisin kasutama ja uurisin Gimp pilditöötlus programmi vabavaralisi lahendusi. Ja avastasin endalegi üllatuseks, et sellega võimalik veebi tarvis disaini, logo jne. luua. Muideks Gimp võimaldab kasutada Adobe Photoshop profitarkvara pinstleid, mistõttu ei erine temaga tehtava töö kvaliteet ja tulem märgatavalt kommertstarkvaraga loodavast.

Nüüdseks käivad pea kõik minu tegemised, kasutades vabavaralisi lahendusi. Tekstitöötlus ja tabelite tegemine Openoffice, pilditöötluse tarvis Gimp, koodi kirjutamiseks Aptana Studio, veebilehte haldab Drupal, e-post Gmail. Arvuti ainult jookseb veel Windowsi kasutades (ostes arvuti sain kaasa), kuid sealgi on olemas tasuta alternatiiv Linux operatsiooni süsteemi näol :)

Kaido Toomingas ORGANISATSIOONID

Best 4U OÜ - Veebiloome
Registreerija

Viimati lisatud

Inimesed Organisatsioonid
Evelin Kaan Reivett OÜ
Onedayhistory Onedayhistory.com
Reimo Laask NUPUTAJA OÜ
Artur Gradov Abimate
Maretta Vainumäe TransLanguages OÜ

Kuidas registreeruda?

Innovatsiooniaasta 2009 kutsub kõiki innovaatilisi inimesi registreerima oma organisatsiooni innovaator.ee keskkonda. Ole esimeste hulgas!

Peale kasutajaks registreerumist logi keskkonda sisse ja registreeri ka oma organisatsioon. Registreeritud organisatsioonil on innovaator.ee veebi abil võimalik oma innovatiivsetest mõtetest ja tegudest informeerida teisi organisatsioone ning inimesi.

UUED Liitujad