Avaleht  /  InnoNews  /  InnoNews

InnoNews

Kaugjuhtimise Inspiratsioonipäev 22.oktoobril Tallinnas

13.10.2009

"Mis kaugjuhtimine? See ei puuduta mind ja minu organisatsiooni,” on üsna tavaline vastus, kui kaugtöö teemal juttu teen. Tegelikkuses kasutatakse aga praktiliselt kõigis organisatsioonides mingil määral kaugtöö vormi ja tegeletakse ka kaugjuhtimisega. Kes meist poleks haiguse või puhkuse ajal e-maili teel pakilisi tööküsimusi arutanud või lähetuses olles telefonikonverentsi pidanud?

Konkurentsi tihenedes ja infotehnoloogiate arenedes muutuvad tööprotsessid järjest intensiivsemaks ja rahvusvahelisemaks. Reaalset kohalolekut asendab sageli oluliselt operatiivsem – virtuaalne - kohalolek. Distantsilt töötamine ehk kaugtöö saab paratamatult igapäevase töökorralduse üheks osaks. Küsimus on selles, kuivõrd tulemuslikult me seda juhime ning kas me teadvustame vajalikul määral kaugtöötamise ja -juhtimise eripärasid.

Olete te mõelnud, kas me tööandjatena teame, mitu tulemuslikku töötundi meie töötajad kontoris tegelikult teevad? Kaugtöö puhul ei ole küsimus töötajate koju lubamises või mitte-lubamises, vaid selles, kuidas IT lahenduste abil korraldada töö nii, et see sobiks töötaja vajadustega ja oleks samal ajal ka efektiivne. Nagu ütles üks inspiratsioonipäeva esineja: „Distantsilt töö puhul on kõva pluss, et selliselt töötades ei saa viilida“.

Veel mõni aeg tagasi oli kaugtöötamise võimalus üks lisaboonus, mida tööandjad heade töötajate ligimeelitamiseks pakkusid. MASU aeg asetab kaugtöö uude fookusesse, kus märksõnad on kulude kokkuhoid ja efektiivsus.

Inspiratsioonipäeval esinev Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži doktorant ja juhtimise õppejõud Gerda Mihhailova väidab uuringu tulemustele tuginedes, et organisatsioonid kasutavad küll IKT vahendeid ja virtuaaltööd, kuid seda püütakse juhtida ikka vanaviisi – kontrollides ja töötunde lugedes. See on üks peamisi põhjusi, miks virtuaaltöö rakendused nii mõnigi kord läbi kukuvad.

Julgen arvata, et paljudes kontorites, nii avalikus kui erasektoris, on veel arenguruumi tööaja, aga ka -koha ja töötajate energia otstarbekamaks kasutamiseks. Märksõnad on siin muutused juhtimises ja töökultuuris, IT lahenduste tark ärakasutamine ning igapäevase suhtluse läbimõtlemine. Sellest kõigest räägime KAUGJUHTIMISE INSPIRATSIOONIPÄEVAL.

Võimalus osaleda nii reaalselt kui virtuaalselt. Ürituse lehekülg: http://cafe.telework.ee

22. oktoober 2009 IT Kolledž, Tallinn
Päevakava:
Moderaator Ainar Ruussaar, BNS Eesti OÜ
10.30 Hommikukohv
11.00 Muutused töö- ja elukorralduses ehk kuhu me teel oleme? Tarmo Kriis, Tööandjate Keskliidu juhataja
11.10 I OSA - KAUGJUHTIMINE TEOORIAS JA PRAKTIKAS Kaugtöö ja virtuaaltöö: koostöö IKT vahendusel Gerda Mihhailova, Tartu Ülikooli Pärnu kolledž
11.40 Praktikute diskussioon: Taavi Kotka, AS Webmedia juht, ITL president Janika Leoste, OÜ Lasteveeb juht Marika Priske, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kantsler
12.30 Lõuna
13.30 II OSA - KAUGJUHTIMISE IT LAHENDUSED Inspireerivad demonstratsioonid suhtlusvahenditest ja -keskkondadest, virtuaalsest kohal olemisest SA Vaata Maailma, Skype, HT Comp
15.00 Kohvipaus
15.20 III OSA – KONTROLL, VÕIM ja USALDUS KAUGJUHTIMISEL IKT mõju meie igapäevasele koostegutsemisele Daniel Vaarik, kommunikatsiooni ekspert „Kaugjuhtimise meistriklass“ – intervjuu Tiit Pruuliga
16.30 Lõpp

Üritusest osavõtt on tasuta.
Üritus toimub projekti „Era- ja avaliku sektori organisatsioonide ning kohalike omavalitsuste juhtimisvõimekuse tõstmine paindliku töökorralduse osas“, mida rahastab Euroopa Sotsiaalfond.