Apr
2011
10:02
Kuidas pakkida nõud ja õrnad nii, et nad ka peale kolimist ühes tükis oleksid?
Kuidas pakkida nõud ja õrnad esemed nii, et nad transpordi ajal ka terveks jääksid? Järgides järgnevaid nõuandeid võid olla kindel, et sinu nõud on ka peale kolimist ühes tükis.
Raskusaste
Kerge
Sul läheb vaja
Kolimiskastid, teip, pakkepaber
Töökoht
Sea endale valmis töökoht, kus pakkima hakkad. Töökoht võiks olla mõne laua peal, sest nõude pakkimine võtab oluliselt kauem aega, kui muude esemete pakkimine ja mida vähem pead kummardama seda parem. Aseta töökohale enda ette kolimiskast ja kasti kõrvale pakkepaber.
Kolimiskasti vooderdamine
Enne nõude paberisse mähkimist ja kasti asetamist tuleb vooderdada kasti põhi ja nurgad. Kolimiskasti põhja vooderdamine aitab vältida sisu põrutada saamist. Põhja vooderdamiseks kortsuta pakkepaber ja aseta paberi nutsakad kasti põhja. Korda tegevust seni, kuni terve kasti põhi ja alumised nurgad on vooderdatud. Ära mingil juhul hoia paberit kokku vooderdamise arvelt, sest see võib hiljem Sinu nõudele saatuslikuks saada!
Nõude pakkimise järjekord
Alusta nõude pakkimist kasti raskematest ja tugevamatest nõudest ning lõpeta kasti ülaosas kergemate ja õrnematega. Alumiseks kihiks võivad olla nt. kandikud, tugevad kohvikruusid jms. Kindlasti ei tohi alustada šampuseklaasidest, õrnadest serviisidest vms. kergesti purunevatest nõudest.
Nõude pakkimine pakkepaberisse
Pakkepaberikulu peaks olema 1 leht pakkepaberit 1 eseme kohta (eriti õrnade esemete puhul 2 lehte). Äärmisel juhul võid kasutada pakkepaberi asemel ka ajalehti, kuid pead arvestama võimalusega, et trükivärv võib määrida nõud ja pead pärast lahtipakkimist nõusid puhastama hakkama. Ära mingil juhul keera klaase paberisse nagu "vorsti" - see ei kaitse neid põrutuste eest! Klaasi pakkimiseks aseta klaas pakkepaberi peale ja polsterda nii, et paber jääb ümber klaasi kohev. Kui Sulle tundub, et klaas ei ole ikkagi piisavalt kaitstud, siis korda protseduuri. Sama tehnikaga peaksid pakkima kõik nõud.
Nõude asetamine kolimiskasti
Pakitud nõud aseta kolimiskasti tugevamad all ja õrnemad peal. Kui esimene kiht on laotud kasuta tühjade kohtade täitmiseks pakkepaberi nutsakaid, et fikseerida nõud kastis. Enne järgmise kihi ladumist kata eelmine kiht kohevalt paberiga, et kihid ei puutuks otseselt omavahel kokku. Ära unusta polsterdamast ka kasti külgi! Sellise tehnikaga paki kast nõusid täis. Kast on täis, kui kasti ülemisse osasse jääb vähemalt 5cm vaba ruumi. Vabaks jääv ruum täida paberinutsakatega.
Kasti sulgemine ja markeerimine
Kast sulge pealt pakketeibiga. Kui järgisid täpselt eelpool toodud nõuandeid, siis on sinu nõudekast turvaliselt pakitud ja kaitstud põrutuste eest aga jäädes autos nt. raamatukastide alla, ei pruugi ta siiski vastu pidada. Et nii ei juhtuks, markeeri kast kirjaga "ÕRN, NÕUD!" ja osuta kasti küljel noolega kasti ülaosa suunas. Nii toimides väldid, et sinu nõude kast asetatakse autos raskete kastide/esemete alla või keeratakse sootuks tagurpidi.
Lühidalt
1. Sea valmis pakkimiseks vajalik töökoht
2. Vooderda kolimiskasti põhi ja nurgad
3. Paki tugevamad esemed alla ja nõrgemad peale
4. Vooderda iga kihi vahe ja kasti küljed
5. Vooderda kasti pealmine osa vähemalt 5cm paksuselt
6. Sulge kast teibiga ja markeeri kirjaga "ÕRN, NÕUD!" ning osuta noolega kasti ülaosa suunas
Viimati lisatud
Inimesed | Organisatsioonid |
---|---|
Evelin Kaan | Reivett OÜ |
Onedayhistory | Onedayhistory.com |
Reimo Laask | NUPUTAJA OÜ |
Artur Gradov | Abimate |
Maretta Vainumäe | TransLanguages OÜ |
Sirvi tegevusala järgi
OLME (21)Lihtsad asjad kodus, tööl, tänaval
MAJANDUS (167)
Äri, tootmine, teenindus, kaubandus, põllumajandus, toote- ja teenusearendus
HARIDUS (45)
Alg-, põhi-, kesk-, kõrg-, kutse-, eriharidus, teadus
KULTUUR (25)
Kujutav kunst, arhitektuur, disain, film, muusika, kirjandus, teater, üritused, meelelahutus
ÜHISKOND (62)
Riik, avalik sektor, haridus, sotsiaalne innovatsioon, mittetulundustegevus, kodanikualgatus
KOMMUNIKATSIOON, MEEDIA, LOOVTÖÖSTUS (97)
Portaalid, trükimeedia, TV, raadio, suhtlusvõrgustikud, reklaam, kirjastused
TEHNOLOOGIA (93)
IKT, energeetika, ehitus, keemia, mehhatroonika, ökoloogilised tehnoloogiad, tootearendus
TERVIS JA LOODUSKESKKOND (17)
Inimese vaimne, füüsiline ja sotsiaalne heaolu, looduskeskkond, maavarad, keskkonnakaitse
JUTTE MAAST JA ILMAST (44)
Kõik, mis mujale ei sobi, sh mõtisklused innovatsiooni enda üle
Kuidas registreeruda?
Innovatsiooniaasta 2009 kutsub kõiki innovaatilisi inimesi registreerima oma organisatsiooni innovaator.ee keskkonda. Ole esimeste hulgas!
Peale kasutajaks registreerumist logi keskkonda sisse ja registreeri ka oma organisatsioon. Registreeritud organisatsioonil on innovaator.ee veebi abil võimalik oma innovatiivsetest mõtetest ja tegudest informeerida teisi organisatsioone ning inimesi.
Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud!