Logi sisse:
kasutajanimi parool
14
Oct
2011

09:51

BRÄNDID, VIIDAD JA VEEBILEHED EESTIKEELSEKS – MÜÜT VÕI REAALSUS?

 

1. juulil 2011 jõustus uus keeleseadus, mille regulatsioon on tekitanud palju elevust. Kas Stockmanni asemel näeme me tõesti tulevikus linnapildis kaubamaja Aktsiamees ning Soome sõidutab meid edaspidi Pikktint? Või on need kartused liigsed? Uus keeleseadus kehtestab mitmeid uusi nõudeid nii kaubamärkide kasutamisele avalikus ruumis kui ka lepingutele, veebilehtedele ja ka näiteks äriühingu kirjaplankidele. Alljärgnevalt lühike ülevaade keeleseaduse sätetest, mida peaks üks ettevõtja oma tegevuses teadma ja järgima.

Avalikku kohta paigutatud sildid ja viidad peavad olema eestikeelsed

Uus keeleseadus näeb ette, et avalikku kohta paigaldatud viidad, sildid, ettevõtte liiginimetus ja välireklaam, sealhulgas poliitilise agitatsiooni eesmärgil paigaldatud välireklaam ning juriidilise isiku teadaanded peavad olema eestikeelsed. Lisada võib teksti tõlke võõrkeelde, kuid eestikeelne tekst peab olema esikohal ega tohi olla halvemini vaadeldav kui võõrkeelne tekst.

Kõik võõrkeelsed tegevuskoha tähised nagu näiteks loungepubshop jmt peavad saama eestikeelse sildi. Niisiis, oma tegevuskohale võõrkeelse nime andmine ei ole välistatud, kuid sellele peab lisama eestikeelse tegevuskoha nimetuse. Eestikeelne tekst peab igal juhul olema esikohal. Nimetatud regulatsioon ei ole iseenesest täiesti uus. Täiendatud on vaid sätte sõnastust ja kinni on üritatud paigata võimalused sellest nõudest kõrvale hiilida.

27
Sep
2011

21:43

Lekue- Euroopa Design Management Auhinna 2011 võitja

Euroopa  Design Management Auhinna 2011 võitjaks kategoorias '’Parim disaini juhtimine keskmise suurusega ettevõttes’’ kuulutati eelmisel reedel Tallinnas Hispaania ettevõtte Lékué - maailma juhtiv innovaatiliste köögitarvete tootja. InnoNews toob siinkohal Teieni ettevõtte tutvustuse.

LEKUE- REVOLUTSIOON PAREMA SÖÖGIELAMUSE NIMEL

20
Sep
2011

10:10

Euroopa Design Management Auhinna 2011 nominent- SUPELSAKSAD

Teemad: DME 2011;

SUPELSAKSAD- KA MIKROETTEVÕTTES TASUB DISAINILE TÄHELEPANU PÖÖRATA

Supelsakste
näol on tegemist mikroettevõttega, mis disainiga igat pidi seotud. Pärnu kunstnikepere loodud kohvik asub vanas õdusas puumajas ning saavutas legendaarse kuulsuse juba esimeste kuudega peale avamist. Vana maja väärikas olek ja kohviku sisekujundus on oskuslikult kokku sobitatud. Läbi on mõeldud nii kohviku värvilahendus kui teenindus alustades ettekandjate sõbralikust ning tähelepanelikust viisist klientidega suhelda lõpetades detailidga nende riietuses. Menüüs on nii  salatid, supid kui praed, lisaks suur tee ja kohvi valik. Seejuures on kasutatud kodumaist toorainet ning rõhku pandud ning toidu kui kondiitritoodete kõrgele kvaliteedile. 2010.a. pälvis kohvik Supelsaksad Eesti Sisearhitektide Liidu söögikoha interjööride preemia.Kahtlemata tõi tunnustus ettevõtmisele vaid kuulsust ning kliente juurde, kuid juba enne auhinna välja kuulutamist oli Supelsakste kommunikatsioonis suur rõhk disainlahendustel ning professionaalsetel fotodel, mis kohvikut külastama kutsusid. Rõõm on tõdeda, et sama joont on hoidnud ettevõtte ka järgnevatel aastatel, mis on vast peamiseks põhjuseks, et klientidest kohvikul puudust ei tule. Oskuslikult on oma tegemistest teavitatud ka meediakanaleid, mis menukust ja positiivset kumu veelgi suurendanud. Igaljuhul võib vaid loota, et nii ka jätkub ning nii lõõmavatel suvekuudel kui kargetel talvepäevadel ei tuleks hea toidu ja õhustiku nautijatest Supelsakstel puudust tunda.

16
Sep
2011

11:56

InnoNews intervjuu disainer Tarmo Luisuga

Teemad:

 

Eile, 15.septembril avas tunnustatud Eesti disainer Tarmo Luisk  Disainifestival Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestival IF...  raames valgustinäituse „Mängud tulega“.

Näituse avamise eel viis InnoNews Tarmoga läbi intervjuu.

1.     Valgustinäitus "Mängud tulega" on Sinu personaalnäitus,  kus esitlemisele tulevad unikaaldisain ja installatsioonid. Kus said ideid näituse koostamiseks ning millest on inspireeritud näituse nimi?

TL: Personaalnäituse ettevalmistamine, ideede viimistlemine ja vormistamine,kujunduskontseptsiooni väljatöötamine on minu jaoks väga põnev ja liikumapanev põhjus eneseületamiseks. Ja see on ka võimalus teha asju ja teostada ideid , mis mulle  eriti suurt  rõõmu ja rahuldust pakuvad. Kuna on  võimalik, et paljud esemed , ideed ja mõtted,  mida eksponeerin võivad olla veidi ärritavad, siis paningi näitusele sellise kahemõttelise pealkirja. Lisaks on ju väljas muidugi ka valgustid.

16
Sep
2011

10:39

Tekstiiliteenuste pakkuja Lindström hakkab tegelema äriruumide sisekujundusega

Autor: Ain Parmas

 

Euroopa ja Aasia juhtiv tekstiiliteenuste pakkuja Lindström laieneb äriruumide sisekujunduse turule, hakates esimesena Eestis pakkuma vastavalt kliendi soovidele loodud disainvaipu.

Lindström OÜ tegevjuhi Rain Vääna sõnul on täielikult vastavalt kliendi soovidele loodud disainvaip uus suund ärikinnisvara disainis ja sisearhitektuuris. “Seni puhtust hoidnud ja koristuskulusid säästnud vahetusvaip muutub nüüd oluliseks kujunduselemendiks,” selgitas Vääna. “Uue disainkollektsiooni vaipadel on samasugused mustust tõkestavad omadused nagu standardvaipadelgi, aga kasutatav materjal toob värvid veelgi paremini esile. Stiilsete mustrite abil on ruumide sisekujundust lihtne elavdada, trükkides vaibale ettevõtte brändikeelega kooskõlas oleva foto või sisearhitekti loomingulised nägemused. Vaibal on ruumide sisekujunduses tähtis roll, kuna see on suuremõõtmeline element ning tavaliselt käidavas ja hästi nähtavas kohas. Seni on aga vaip olnud bürooruumide sisekujunduses alatähtsustatud: kui külaliste WC-sse sobiliku valamusegisti leidmiseks kulutab sisearhitekt tunde, siis paraadukse ette ostetakse ehituskauplusest esimesena ettejuhtuv vaip.”

Tekstiilikunstnik ja Eesti Kunstiakadeemia rektor prof. Signe Kivi on üks esimesi professionaale, kes uudset disainvaipade ideed Eestis on katsetanud. "Mulle meeldib trükitehnoloogia ja võimalus oma aja jooksul kogutud ideid reaalses tootmises katsetada,” ütles ta. “Kui Lindström OÜ minu poole pöördus, olin kohe nõus, sest nii sain vahetusvaiba kontseptsiooni ja kiiret elutempot omavahel siduda, kasutades lennujaama pagasilipiku kuvandit jõulises kontrastses värvigammas.”

 

Ajaloolase Jüri Kuuskemaa teatel olid eesti käsitöö rahvusvaheliselt hinnatud juba 800 aastat tagasi. “Henriku "Liivimaa kroonika" kohaselt viisid ristirüütlid oma toonastelt röövretkedelt Eesti maakondadest peale hõbeda eriti meelsasti kaasa just vaipu,” rääkis Kuuskemaa. “Praegu on rahvalikud eesti tekstiilitooted menukad turistide seas, kes neid ei röövi, vaid ostavad. Ent Tallinna raad ja kirikud on võinud endale keskajal lubada ka Läänest tellitud hinnalisi vaipu.”

 

Lindström valmistab ainulaadseid disainvaipu täielikult vastavalt kliendi kavanditele, samas on võimalik valida meelepäraseid variante ka valmiskollektsioonist. Lindström on loonud oma disainiosakonna, mis on selles valdkonnas üsna haruldane. Samuti teeb Lindström koostööd mitmete eesti kunstnikega, et saavutada kliendi soovidele vastav lahendus.

Lindströmi vaibateenus toimib rendi põhimõttel. See tähendab, et klient saab tellida oma ruumidesse meelepärase kujunduse ja sobilike mõõtudega vaiba, ta ei pea ühtegi vaipa välja ostma ega mittevajalikke lattu seisma panema. Samuti ei pea klient korraldama vaipade pesemist ja hooldamist. Vahetusvaibateenus on madalate kuludega ning iseäranis keskkonnasäästlik, vähendades energia- ja materjalikadusid. Lisainfo veebilehelt www.lindstrom.ee

Lindström sai alguse pereettevõttest, mis asutati 1848. aastal Soomes. Aastate jooksul on väikesest tekstiilivärvimistöökojast kasvanud välja üks Euroopa ja Aasia juhtivaid tekstiiliteenuste pakkujaid. Lindström tegutseb 20 riigis ning annab tööd 2400 inimesele üle maailma. Ettevõtte 2010. aasta käive oli 249 miljonit eurot. Eestis alustas Lindström tegevust 1992. aastal. Ettevõttel on teeninduskeskused Tallinnas, Tartus ja Lool, kus töötab ühtekokku ligi 100 inimest. Lindströmi põhitegevuseks on vahetusvaipade ja töörõivaste renditeenus. 

 

Viimati lisatud

Inimesed Organisatsioonid
Evelin Kaan Reivett OÜ
Onedayhistory Onedayhistory.com
Reimo Laask NUPUTAJA OÜ
Artur Gradov Abimate
Maretta Vainumäe TransLanguages OÜ

Sirvi tegevusala järgi

OLME (21)
Lihtsad asjad kodus, tööl, tänaval
MAJANDUS (167)
Äri, tootmine, teenindus, kaubandus, põllumajandus, toote- ja teenusearendus
HARIDUS (45)
Alg-, põhi-, kesk-, kõrg-, kutse-, eriharidus, teadus
KULTUUR (25)
Kujutav kunst, arhitektuur, disain, film, muusika, kirjandus, teater, üritused, meelelahutus
ÜHISKOND (62)
Riik, avalik sektor, haridus, sotsiaalne innovatsioon, mittetulundustegevus, kodanikualgatus
KOMMUNIKATSIOON, MEEDIA, LOOVTÖÖSTUS (97)
Portaalid, trükimeedia, TV, raadio, suhtlusvõrgustikud, reklaam, kirjastused
TEHNOLOOGIA (93)
IKT, energeetika, ehitus, keemia, mehhatroonika, ökoloogilised tehnoloogiad, tootearendus
TERVIS JA LOODUSKESKKOND (17)
Inimese vaimne, füüsiline ja sotsiaalne heaolu, looduskeskkond, maavarad, keskkonnakaitse
JUTTE MAAST JA ILMAST (44)
Kõik, mis mujale ei sobi, sh mõtisklused innovatsiooni enda üle

Kuidas registreeruda?

Innovatsiooniaasta 2009 kutsub kõiki innovaatilisi inimesi registreerima oma organisatsiooni innovaator.ee keskkonda. Ole esimeste hulgas!

Peale kasutajaks registreerumist logi keskkonda sisse ja registreeri ka oma organisatsioon. Registreeritud organisatsioonil on innovaator.ee veebi abil võimalik oma innovatiivsetest mõtetest ja tegudest informeerida teisi organisatsioone ning inimesi.