Logi sisse:
kasutajanimi parool

Tulemused otsingusõnale " disain"

 
21
Nov
2014

22:40

Kui oluline on pakendi kujundus?

 

Kui tihti mõtled Sa oma toodete pakendamise disainile? Kas oled teadlik, et oma toote brändi arendus ei päädi vaid logo disainimisega?

Inimestele meeldib ilusaid asju vaadata, see on vana tõde. Ja siit algabki pakendi loomine- kuidas teha nii, et uus pakend oleks samamoodi „ilus“ asi, mida inimesed visuaalselt hindavad ning armastavad. Jah, pilkupüüdev logo on oluline osa toote turunduses, kuid ärge alahinnake lihtsalt fakti- kliendid on visuaalsed olevused.

Kõlab küll lihtsalt ja kohati naiivselt, ent kliente tõmbab kui magnetiga ilusate asjade poole. Ning miski, mis on huvitav ning hea disainiga, on juba eos loodud äratama võimalike kliendite tähelepanu, kui seda teeks ilmetu ning igav toode. See on pakendidisaini põhipunkte, sest müüki on ju vaja. Lisaks brändi loomisele tasub arvestada ka pisidetaile, nagu näiteks värvid, kirjastiilid- kõik see, mis klientidel aitab paremini toodet oma peas tuvastada.

 

 

 

Millal aga algab pakendi disainimine? Suurepärane disain peaks alati peegeldama nii toodet, kreatiivsust kui ka firma isikupära. Pakendi disainimine ise on aga paras teadus, alates pakendi kujust kuni materjalideni, ära ei saa unustada ka funktsionaalsust.  Lisaks „ilus ümbris“ olemisele peab pakend samamoodi toodet kaitsma (nt ladustamisel, transpordi ajal jne). Pole erilist vajadust valmistada pakend, mis on küll visuaalselt huvitav, kuid oma esmast ülesannet täita ei suuda.

Milline on siis see „ideaalne“ pakend? Loomulikult on selleks omaette uurimisharu välja töötatud ning tulemus pole kaugeltki mitte üllatav- lihtsus on see, mis müüb. Inimesed soovivad saada informatsiooni kergelt ja kiirelt. Kui esmase pilgu saavad tooted tänu oma pilkupüüdvale välimusele, siis edasine peab olema võimalikule kliendile lihtsalt ja kiirelt arusaadav. Firmad tahavad müüa oma tooteid, keegi ei soovi, et inimesed ostavad asju nende konkurentidelt. Ja kindlasti mitte ei taha nad kaotada kliente pelgalt seetõttu, et ligipääs toote informatsioonile polnud piisavalt hõlbus.

Mida aga kliendid tahavad? Kliendid eelistavad lihtsusele ausust ja autentsust. Ehk siis teisisõnu, nad tahavad olla kindlad, et pakendil kirjeldatud toode on tõepoolest ka see, mis pakendis peab olema. Seda on võimalik firmadel saavutada, kui toodete pakendid tehakse piisavalt usaldusväärseks. Üheks võimaluseks on kasutada kõrgkvaliteetset materjali pakendi valmistamiseks. Ning kui ettevõtte motoks on modernust ja roheline mõtteviis, siis peaks seda imagot peegeldama ka pakend (nt taaskasutatud ja innovaatiline materjal).

Keegi ei vaidle vastu faktile, et firma logo mängib elulist rolli toote turundamisel. Kuid pakendi visuaalse mõju võim on miski, mis mõjutab kliente otseselt. Klientidele meeldib seostada toodet millegi positiivsega ning pakendi disain on tihti esimene asi, mis neil tootega seoses meelde tuleb. Seda mõtet tasub meeles pidada, sest inimesed armastavad ka raamatuid kaane järgi hinnata. Mis siis veel muudest toodetest rääkida…

 

 

15
Sep
2011

11:44

InnoNews intervjuu Piret Puppartiga, MOMENTi korraldajaga

 

Paar päeva enne MOMENT show’d Tallinnas viis InnoNews läbi intervjuu ürituse ühe korraldaja Piret Puppartiga (PP).

1.     MOMENT- millega on täpsemalt tegu? Kes ja miks peaks sel üritusel osalema?

PP: Kõige lühemalt öeldes on MOMENT moodi, muusikat ja kunsti ühendav multiüritus. Juba viis aastat Riias toimunud üritusteasari on saanud kuulsaks oma julge ja innovatiivse lähenemise poolest kõigile kolmele valdkonnale. Kindlasti ei otsi MOMENTlased taga kommertslikku keskjoont vaid tahavad anda edasi sootuks suuremat emotsiooni loomingust! Positiivselt jahmatavd üllatused on kindlasti üks asi, millega ka seekord maha saadakse!

Kes peaks tulema? Üritusele võiks tulla kasvõi ainult ühest MOMENDIL esindatud suundadest huvitatud inimene, sest programm on üles ehitatud nii, et põhimõtteliselt saab nautida 3h järjest ainult endale sobivat temaatikat, kuigi soovitame soojalt visata oma meeled kõiki kolme (moodi, muusikasse, kunsti) korraga!

29
Aug
2011

11:59

InnoNews intervjuu Josyane Franciga, Cité du design de Saint-Etienne rahvusvaheliste suhete juhiga

16.-25.septembril on Tallinn uuendusmeelsete disainihuviliste päralt- toimub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 progrmmi kuuluv Euroopa Innovatsioonifestival IF... ja Disainiöö. Festivali raames avatakse Arhitektuurimuuseumis ulatuslik Prantsuse disaininäitus Saint-Etienne design - creative city for all by Cité du Design, mis keskendub urbanistlikele projektidele. .

InnoNews intervjueeris Josyane Franci (JF) , Cité du design de Saint-Etienne, rahvusvaheliste suhete juhiga.

1.     Prantsuse disaini näitus „St Etienne For All“ (St Etienne Kõigile), mis organiseeriti koostöös Cité du designiga, kuulub IF... Tallinna Innovatsioonifestivali kavasse, mis keskendub ideele „disain kõigile” ja sotsiaalsele kaasatusele. Kuidas seostub Sinu korraldatav näitus festivali üldteemadega?

JF: Cité du design pakub külastajatele valikut projektidest, toodetest, esmastest lahendustest ning disainialastest uuringutest, mille puhul on lähtutud ideest “kujutlusvõime ja innovatsioon kõigile”. Mõned neist olid väljas ka eelmise aasta rahvusvahelisel Saint-Etienne’i Disainibiennaalil. Tallinna festivali näituse eksponaatide valiku tegime me Saint-Etienne Cité du designi, disaini- ja kunstikooli, disainerite ja firmade projektide seast, lähtudes festivali kesksetest ideedest „disain kõigile” ja sotsiaalne kaasatus ning keskendudes ka sellele, et näitus tutvustaks meie linna kui disainilaboratooriumit. Näitus ei anna ammendavat ülevaadet antud teemast, kuid me loodame, et see tutvustab Saint-Etienne Cité du designi. Meie eesmärgiks on edendada sellist disaini, mis vastab inimeste vajadustele, mille valmimisel on kasutatud uusi meetodeid, ning mis keskendub inimesele läbi erinevate kujutiste, objektide, keskkondade ja avaliku ning erasektori teenuste.

 

23
Aug
2011

15:18

Euroopa Design Management Auhinna 2011 nominent- Nanimarquina

 

NANIMARQUINA- MITTE AINULT VAIBAD

Nanimarquina
on Barcelonas pea 25 aastat tagasi saanud disainvaipade tootja. Ettevõte on oma nime saanud looja Nani Marquina järgi. Firma filosoofikas on vaipade taasleiutamine, kus neile antakse uus kasutusviis ning muundatakse kaasaegseteks kunstiobjektideks. Ettevõte rõhutab, et nende puhul ei ole disaini väärtus ainult selle funktsioonalsuse, vaid ka emotsionaalsuses.

Kui algselt toodeti vaipu kasutades mehaanilisi masinaid, siis järk-järgult sai ettevõtte juhtkonnale selgeks, et see meetod piirab vaipade loomingulist tootmist ning erinevate vormidega katsetamist. Just seepärast pöördutigi  1993.aastal India käistööliste poole, et käsitööliste oskusteavet firmasse tuua. Nüüdseks on meistrite know-how kogumine üle maailma koos erinevate esivanematelt päritud tehnikate otsimise ning kasutuselevõtu osaks ettevõtte strateegiast. Sellele lisandub järjepidev töö jätkusutlike materjalide leidmiseks.

23
Aug
2011

15:00

Intervjuu J. Margus Klaariga, The Brand Manual

 

Disainifestivali Disainiöö ja IF...Tallinn Innovatsioonifestivali programmi kuuluv Teenusedisaini-teemaline konverents "Services of tomorrow. What's next" keskendub kõikidele aladele suunatud disainile ning sotsiaalsele kaasatusele. Kuidas on teenusedisaini konverents seotud festivali üldiste eesmärkidega? 

MK: Vajadus pideva innovatsiooni järele, kus luuakse uusi tooteid ja teenuseid on ärimaailmas suur. Vajadus „uue“ järele. Disainerite jaoks tähendab innovatsioon tavalist ärikontseptsiooni, sest suuremat osa nende tööst võib defineerida kui millegi uue loomist. Selles kontekstis on hea teada, et disainerite aastaid räägitud juttu võetakse lõpuks ärimaailmas tõsiselt: disaini protsessi ja disainmõtlemise abil saab lahendada probleeme ning luua tooteid ja teenuseid sel viisil, mis lineaarmõtlemise abil ei ole võimalik.

17
Aug
2011

09:10

Tutvu Euroopa Design Management Auhinna 2011 nominentidega

16.-25.septembril Tallinnas aset leidva Euroopa Innovatsioonifestival IF... ja Disainiöö üheks kõrghetkeks on Euroopa Design Management auhinna pidustused. DME Award 2011 võitjad selguvad auhinna galal, mis toimub KUMUs 23.septembril.
InnoNews toob Teieni nominentide ülevaated. Esimesena saab lugeda Portugali ettevõtte Caetano Bus kohta.



CAETANO BUS- MITTE AINULT EESKUJULIK DISAIN

Caetano Bus on Portugali bussitootja, mis sai alguse 1946.aastal. Nüüdseks on väikesest ettevõttest välja kasvanud suur kontsern, mis toodab busse ning bussikeresid.

11
Aug
2011

16:21

Garage48 jätkab 26-28. augustil Tartus

Autor: Katri Ristal,

Garage48 jätkab 26-28. augustil Tartus

Eestist alguse saanud tootearendus-nädalavahetus Garage48 alustab uut hooaega mitme uuendusega: seekord keskendutakse peamiselt mobiilirakenduste loomisele ning lisaks kohapeal moodustatud meeskondadele antakse võimalus oma riiulil seisvad ideed ellu viia ka juba koostoimivatele meeskondadele. Ürituse suursponsorid Nokia ja Estonian Air on välja kuulutanud oma konkursid ning välja pannud eripreemiad.

10
Aug
2011

16:53

Intervjuu Islandi kaasaegse disaini näituse kuraatori Elisabet V. Ingvarsdóttiriga

Disainifestivali Disainiöö eelüritusena on alates 17.augustist võimalik tutvuda Islandi kaasaegse disainiga Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (ETDM). Eelüritusena septembris toimuvale kuuendale disainifestivalile Disainiöö ning Euroopa Innovatsioonifestivalile IF... toob Eesti Disainerite Liit koostöös Islandi Disainikeskuse ja ETDM huvilistele tutvumiseks väljapaistvaimad näited islandi disainerite loomingust.

Siinkohal toome Teieni InnoNews intervjuu näituse kuraatori Elisabet V. Ingvarsdóttiriga (EI).

1.     Näitus Tänapäeva Islandi Disain on eelüritus disainifestivalile Disainiöö ja IF… Tallinn Innovatsioonifestivalile, mis keskendub ideele „disain kõigile“ ja sotsiaalsele kaasatusele. Kuidas seostub Sinu poolt korraldatav näitus festivali üldteemadega?

EI: Kuna näitus keskendub kaasaegse disaini kolmele valdkonnale, mida inimesed oma igapäevaste vajaduste rahuldamiseks kasutavad, kõnetab see näitus festivali põhiideed „inimesed ja nende vajadused“. Näituse põhieesmärk on tutvustada konteksti, kuhu need kolm disainivaldkonda tekivad ning demonstreerida seda, kuidas disain on seotud inimkäitumisega, alates sellest, kuidas me aega tajume, kuni selleni, kuidas ennast looduskatastroofide eest kaitsta. Samuti väärtustab minu näitus head disaini ja inimühiskonna leidlikkust, mis on arengu alustaladeks.

01
Jun
2011

01:47

InnoNews intervjuu Ilona Gurjanovaga rahvusvahelise mobiilsuse konverentsi järgselt

 

 1.     Eelmisel nädalal toimus Tallinnas rahvusvaheline mobiilsuse teemaline konverents,  mille peakorraldajaks oli Eesti Disainerite Liit. Miks Disainerite Liit antud teemaga tegeleb?

IG: Disainerid peavad oskama vaadelda tulevikku, tarbijatest natuke ees käima. Disainerite Liit kuulub EIDD Design For All Europe organisatsiooni, osaleb ka juhatuse töös ning on võtnud oma missiooniks tutvustada Eestis Design For All mõtteviisi. Selle taga on soov disaini abil muuta keskkonda inimsõbralikumaks, kättesaadavaks kõikidele inimgruppidele. On harjutud arvama, et disain on tool ja lamp, seelik või käekott; tänapäeval seisavad disainerite ees hoopis suuremad väljakutsed-disainitakse protsesse, teenuseid, otsitakse komplekseid lahendusi. Miks disainerid sellega tegelevad-aga sellepärast, et disainmõtlemise mudel toimib ka teistes valdkondades, seda on võimalik nö eksportida tervishoiu valdkonda, turismi, transporti. Eelkõige sellepärast, et see mudel põhineb analüüsil, kasutaja kaasamisel, prototüüpimisel ja idee visualiseerimisel. Turuuuring selles kontekstis tähendab seda, et ei küsitleta anonüümseid inimesi vaid inimesed kaasatakse loomisprotsessi. Eriti oluline on see erivajadustega inimeste mõistmisel-ei küsita nende arvamust vaid veedetakse nendega päevi.

 

25
Apr
2011

09:43

InnoNews intervjuu David Griffiths’iga disainjuhtimise teemadel

 

InnoNews intervjueeris David Griffiths’it, kes väisab hetkel Eestit ning viib läbi disainjuhtimise alalse koolituse ettevõtjatele, ettevõtete juhtidele, toote- ja teenusearendajatele ning brändi- ja kommunikatsioonijuhtidele.

Siinkohal toome Teieni teemad, mida Davidiga arutasime:

1.     Aprillikuus viid Tallinnas läbi disainjuhtimise alase koolituse. Koolituspäevale on oodatud osalema erasektori ettevõtete juhid, toote- ja teenusearendajad ning brändi- ja kommunikatsioonijuhid. Kui vaid üks idee jääks koolitusel osalejatele päevast meelde, siis mis see Sinu meelest võiks olla?

DG: Disain seisneb mõlema ajupoolkera kasutamises- vasak, mis on loogilise mõtlemise pool, ning parem, mis on emotsionaalsuse pool –  loomaks ideid lahendamaks inimeste vajadusi.
Disainjuhtimine seisneb nende ideede efektiivses edasi arendamises, loomaks väärtust. Olgu siis huviks majanduslik väärtus (kasum), sotsiaalne väärtus (parem ühiskond) või väärtus keskkonnale (jätkusuutlikkus). Eestil läheb kaasaegses maailmas hästi saades “kõrge lisandväärtusega” ühiskonnaks ja majanduseks – odavamate kulude asemel parem mõtlemine on ainus strateegia pikaajaliseks konkurentsieeliseks.

Viimati lisatud

Inimesed Organisatsioonid
Evelin Kaan Reivett OÜ
Onedayhistory Onedayhistory.com
Reimo Laask NUPUTAJA OÜ
Artur Gradov Abimate
Maretta Vainumäe TransLanguages OÜ

Kuidas registreeruda?

Innovatsiooniaasta 2009 kutsub kõiki innovaatilisi inimesi registreerima oma organisatsiooni innovaator.ee keskkonda. Ole esimeste hulgas!

Peale kasutajaks registreerumist logi keskkonda sisse ja registreeri ka oma organisatsioon. Registreeritud organisatsioonil on innovaator.ee veebi abil võimalik oma innovatiivsetest mõtetest ja tegudest informeerida teisi organisatsioone ning inimesi.