Logi sisse:
kasutajanimi parool
27
Apr
2011

13:51

InnoNews intervjuu Hanna-Leena Rissaneniga

 

InnoNews intervjueeris Hanna-Leena Rissaneni, ligipääsetavuse esindajat, arhitekti, Soome Nägemispuuetega Assotsiatsiooni liiget, kes on maikuus Tallinnas toimuva rahvusvahelise konverentsi ‘Cities For All – Tallinn For All’* üks esinejatest. Lisainfot konverentsi kohta leiab siit.

1.      Oled üks esinejatest rahvusvahelisel konverentsil ‘Cities For All – Tallinn For All’, kus osalejad arutlevad mobiilsusega seotud teemasid. Mida pead mobiilsuse juures kõige tähtsamaks aspektiks, millega peaks avalik sektor esmajoones tegelema?

HLR:  Sotsiaalselt jätkusuutlik linn peaks pakkuma võrdseid võimalusi liiklemiseks ja ühistranspordi kasutamiseks kõigile kodanikele, nende seas lastega reisijatele, vanuritele ning inimestele, kel on füüsiline puue või tunnetuselundite kahjustused. Ühistransport saab enamikule kodanikest kättesaadavaks, kui luuakse rööbastranspordivahendite terminalid, mis on ligipääsetavad ning kasutajasõbralikud.

 

2.     Oma ettekandes maikuisel konverentsil annad ülevaate uuringust ühistranspordi kasutatavuse ja ligipääsetavuse kohta kõigi kasutajagruppide poolt. Missugused on peamised muret tekitavad asjaolud, mis uuringust ilmnesid?

HLR:  Ligipääsetav transpordisüsteem võimaldab rohkem iseseisvust puuetega inimestele, kuulmis- ja vaegnägemishäiretega inimestele ning vananevale elanikkonnale. Kasutajasõbralike ning turvaliste transpordisüsteemide arendamine toob eeliseid kõikidele kasutajatele. Erinevatel kasutajagruppidel on spetsiifilised vajadused, millega peaks olema arvestatud võimaldamaks neil teekond edukalt ellu viia. Enamus uuringus osalenutest väitsid, et kui ühistransport oleks lihtsamini ligipääsetav, kasutaksid nad sel viisil liiklemist tihedamini.

 

3.     Kas oskad välja tuua linnu/kohalikke omavalitsusi Euroopas, kus mobiilsus on hästi läbi mõeldud ja teostatud ning erinevatel kodanikerühmadel on võrsed võimalused hõlpsalt ringi liikumiseks?

HLR:  Loomaks keskkonna, kus kõikidel on võrdsed võimalused osalemaks jätkusuutlikus linnas, peab inimestel olema võimalus ühistranspordi iseseisvaks kasutamiseks. Hetkel puudub eksisteeriv sujuv süsteem. Barcelona, Kopenhaagen ja München on linnad, mida tihti mainitakse kui parimaid näiteid ühistranspordi ligipääsetavusest.

4.     Missuguseid soovitusi andsite Soome ühistranspordi institutsioonidele muutmaks ühistranspordi kasutust kõigile kodanikele kättesaadavamaks? Missugune oli nendepoolne vastukaja?
HLR:
 Tuleviku Rööbastransport Kõigile projekt tõi välja mure käimasoleva raudteevõrgustiku arendus-ja laiendusplaanide kohta Lääne Metrooliini suunal ning  Helsinki suurlinnaku ringliinil. Ühistranspordil, eriti rööbastranspordil, on tähtis roll Helsinki suurlinnaku alal ja on üks peamisi valdkondi piirkonna arengus.

Ligipääsetav transpordisüsteem edendab jätkusuutlikku ühiskonda on üldtunnustatud fakt. Ligipääsetavus ühistranspordile annab kodanikele võrdsed õigused liiklemiseks, sõltumata füüsilisest, vaimsest või majanduslikust olukorrast.

5.     Rääkides mobiilsusest ja võrdestest võimalustest kõigile kodanikele, mis on Su isiklik arvamus, miks paljud avaliku sektori organisatsioonid eelistavad endiselt teemast kõrvale vaadata või sellega mitte tegeleda?

HLR:  Nad pole täies mahus aru saanud ligipääsetavuse rollist seonduvalt kasvava vananeva elanikkonnaga ning ühiskonnale kõikidest sellega kaasnevatest uutest nõuetest.

6.     Mida arvad, mis saavad olema trendid mobiilsuse 5 aasta perspektiivis?

HLR:  Rööbastel transpordi roll kasvab jätkuvalt ja selles nähakse peatselt ainsat väljundit erasõidukite vähendamiseks.


*Eesti keeles ‘Linnad kõigile- Tallinn kõigile!’


 

 

 

 

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud!

Viimati lisatud

Inimesed Organisatsioonid
Evelin Kaan Reivett OÜ
Onedayhistory Onedayhistory.com
Reimo Laask NUPUTAJA OÜ
Artur Gradov Abimate
Maretta Vainumäe TransLanguages OÜ

Sirvi tegevusala järgi

OLME (21)
Lihtsad asjad kodus, tööl, tänaval
MAJANDUS (167)
Äri, tootmine, teenindus, kaubandus, põllumajandus, toote- ja teenusearendus
HARIDUS (45)
Alg-, põhi-, kesk-, kõrg-, kutse-, eriharidus, teadus
KULTUUR (25)
Kujutav kunst, arhitektuur, disain, film, muusika, kirjandus, teater, üritused, meelelahutus
ÜHISKOND (62)
Riik, avalik sektor, haridus, sotsiaalne innovatsioon, mittetulundustegevus, kodanikualgatus
KOMMUNIKATSIOON, MEEDIA, LOOVTÖÖSTUS (97)
Portaalid, trükimeedia, TV, raadio, suhtlusvõrgustikud, reklaam, kirjastused
TEHNOLOOGIA (93)
IKT, energeetika, ehitus, keemia, mehhatroonika, ökoloogilised tehnoloogiad, tootearendus
TERVIS JA LOODUSKESKKOND (17)
Inimese vaimne, füüsiline ja sotsiaalne heaolu, looduskeskkond, maavarad, keskkonnakaitse
JUTTE MAAST JA ILMAST (44)
Kõik, mis mujale ei sobi, sh mõtisklused innovatsiooni enda üle

Kuidas registreeruda?

Innovatsiooniaasta 2009 kutsub kõiki innovaatilisi inimesi registreerima oma organisatsiooni innovaator.ee keskkonda. Ole esimeste hulgas!

Peale kasutajaks registreerumist logi keskkonda sisse ja registreeri ka oma organisatsioon. Registreeritud organisatsioonil on innovaator.ee veebi abil võimalik oma innovatiivsetest mõtetest ja tegudest informeerida teisi organisatsioone ning inimesi.

ÜRITUSED

UUED Liitujad