Logi sisse:
kasutajanimi parool
IdeePank pakub külastajatele võimalust öelda välja omapoolne idee, mis lahendaks mõnda probleemi või oleks edasiviivaks jõuks kas inimese, organisatsiooni või ühiskonna tasandil. Kellel ideed pole, võivad välja käia omapoolse probleemi, millele soovitakse head nõu. Kellel pole probleemi ega head ideed, saab oma panuse ühisesse mõttepatta anda esitatud ideede rakendatavuse analüüsimisega.
Lisa oma idee või vajadus
 
 

PROBLEEM

 

IDEE

 

TEOSTATAVUS

Probleem sinu organisatsioonis või ühiskonnas, mida oleks vaja lahendada

 

Idee, mis on lahenduseks kellegi probleemile

 

Kommenteeri, kas probleem on oluline, kas idee/lahendus on teostatav?

 

Tegelik innovatsioon

Ideid: 1
Kommentaare: 2

Uute toodete turuletoomiseks on tarvis teha prototüüpe, näidiseid jms. Eestis puudub hetkel nende loovinimeste toetamise võimalus, kes sellega tegeleda tahab. Ülikoolid selleks ei kõlba, sest neil puuduvad vahendid. Muidugi oleks nad nõus kui keegi mingit sellelaadset tegevust rahastaks. Sel juhul aga jõuab innoveerijani kõigest mõni protsent rahast, sest bürokraatia sööb ülejäänud. Ettevõtluse toetamise riiklikud skeemid on ka kõike muud kui eesmärgi saavutamise põhised - kirvereegli järgi toetatakse kõrvalisi, otseselt mittevajalikke tegevusi( ehk tegeletakse lihtsalt sellega, et eurorahad kiiresti ikka riigieelarvesse saada ja asja ära peavad ettevõtjad tegema ikka omavahenditest. Siit selgub ka kaks tõsiasja, et eurorahade toel pole Eestis suudetud käivitada ühtki projekti, millest eesti majandusele kasu oleks olnud ning ka see, et eurorahade kasutamine on nii vaevaline) Arengufondiga läks ka nagu läks ja seda me teame kuidas läks. Ettepanek oleks Majandusministeeriumi juurde luua üks asutus, kes ei "külva raha lennukilt" vaid tegeleb eesmärgipõhiselt uute toodete väljatöötamisega. Näide: Inimesel (kes võib muidugi ka kuskil ettevõttes töötada), tuli idee. Läks sellega sellesse asutusse, mis asub näiteks mõnes veel maha parseldamata tehases, räägib vastava valdkonna spetsialistile oma loo ära ja kui selgub, et igiliikurit ei leiutata, määratakse inimesele mõistlik stipendium selle projektiga tegelemise ajaks. Edasi koostatakse nimekiri vajalikest töödest ja materjalidest, mis selleks vaja läheb, et asi valmis teha ning töö võib alata. Lõpeb see sellega, et idee, millega asutusse tuldi, seisab laua peal ja teda saab käega katsuda. Edasi võiks tulla mängu juba patendivolinikud, turu-uurijad, projektikirjutajad, ärimehed, eurorahade jagajad jms. Sel juhul kaoks ära majandusbürakraatia, sest sularaha ju kellegi kätte ei anta. Vaja oleks kümmekond ametnikku ja spetsialisti.(kümneid kordi vähem kui praegused toetamise süsteemid vajavad), tööriistu nagu 3D printerid jms ja kõik. kokku saaks hoida otseselt nii raha selliseks toetuseks kui ka hilisemate toetuste efektiivsus oleks kordi parem ja mis kõige tähtsam - innovatsioon ei jää enam jutuks... nagu me siin IN blogis näeme  

Mitte just lõplik lahendus, aga vahelüli Mõte on hea, aga see tahab natuke lihvimist. 10 ametnikust ja prototüüpimise rahast ei piisa, et taoline innovatsioonipesa käima ajada. Lihtsam on EAS toetuste tingimusi avardada nii, et üksiküritajatel shanssi on. OK, see pole võimalik. Siis peaks vaatama, mida saab teha enne kiiret prototüüpimist ja muud taolist. Ideesid on vaja küpsetada. Ükski uus toode pole enam Eureka momendi vili. Vaja on tiimi, kellega ideesid pallitada ja kellelt konstruktiivset kriitikat saada. Samuti erinevaid võimalusi tootjate ja teistega kohtuda. Kellegi palkamine selliseks tööks põhitegevusena ei tundu ahvatlev. Tootearendusbürood on ikka eraettevõtted. Riik saaks teha seda, et haldab konsultantide-nupuvendade nimekirja, ja kutsub neid vajadusel 1 päevaks kuni mõneks kuuks appi. Kui ideede muudatustest ja arendustest on ikka veel midagi sõelal, siis saab vorpida mõned näidised ja tootjate ning lõppkasutajatega kohtuda. Kas EAS eeluuring sobib selleks?

Imelik, et sellise väga vajaliku teema kohta on nii vähe ettepanekuid. Ma olen eelnevate isikute seisukohtadega nõus, sest uus palgaline asutus seda küsimust ei lahenda ja EAS ei ole võtnud vedu ELL ettepanekutest. Seega tuletan meelde ELL ettepaneku, et me vajaksime oma ideede ellurakendamiseks kokkukutsutavat ekspertide rühma, mis on moodustatud oma ala tippasjatundjatest (teadlased erus, kes ei tegele enam teadustööga, sest teadustööga seotud iskute otsustus võib olla subjektiivne, kui arutatav idee kattub tema tedustöö suunaga; teised (mitte teadlased)oma ala tippspetsialistid-insenerid,keemikud, IT spetsialistid jne, kes ei ole seotud osalisusega arendusfirmades). See ekspertgrupp moodustatakse valitsuse juurde valitsuse otusega ning kogunevad kord kvartalis, et läbi vaadata MKM innovatsiooniosakonda( ei ole vaja luua uut ametit, kui üks osakond juba sellega tegeleb) laekunud ideed ja tehnilised lahendused (ekspertgrupini peavad ideed ja taotlused jõudma ilma avamata, et avaldaja omandiõigust keegi teine kurjasti ei kasutaks). Kui see ekspertgrupp (iga ekspertgrupi liige on andnud allkirja konfidentsiaalsuse säilitamise ja teabe mitte üleandmise keelu kohta) leiab, et läbivaadatud ideedest või projektidest on osa reaalselt teostatavad, kuid vajavad täpsemat selgitamist kas tehnilise ekspertiisi või prototüübi tasemel, siis valitsus eraldab selleks loodud innovatsioonifondist või läbi EAS rahalised vahendid kas ekspertgrupile tehnilise ekspertiisi teostamiseks või taotlejale vahendid prototüübi ehitamiseks vastavalt ekspertgrupi otsusele. Ekspertgrupi otsuse staatus peaks vastama rahvusvahelistele nõuetele, et nende otsust aktsepteeriksid ka välismaised investorid. MKM peaks ainult lahendama ideede ja projektide vastuvõtmise nii paberkandjal kui digitaalselt ning tagasisideme taotleja ning ekspertgrupi vahel.

 
         
 

Sponorlus

Ideid: 2
Kommentaare: 0
Autor: kristjan

Tere! Selline mure, et olen noor sportlane, samuti on mul ette näidata mõningad väärt tulemused. Kuid individuaalalal nagu seda on jooks on raske leida toetajaid. Kahjuks on võistlemine kulukas majutuse, osalustasude, transpordi tõttu kulukas. Oleksin valmis sponsorite logod dressile kandma, vajadusel saab dresse kandvate sportlaste arvu ka kasvatada. Samuti on olemas kodulehekülg, kus firmasid reklaamida. Kuidas leida sponsoreid, kes oleksid valmis mind toetama. Reklaam logo näol dressil ja kodulehel jääks kehtima vähemalt paariks aastaks, rohkem ei või kindlalt lubada, kuid kõik on kokkuleppe küsimus. Oodatud on pakkumised ühekordseks sponsorluseks, kuid ka pikemaajalise sponsorlepingu sõlmimiseks. Parim saavutus: MM 8.koht

Siinkohal võiks olla üleriiigiline/-maailmne sportlaste andmebaas kus oleks kirjas sportlaste saavutused, auhinnad, toetajad, osalenud turniirid jne. Ja et asi tõepärane oleks siis võistluste korraldajad saavad ise lisada/kinnitada need tulemused sportlaste profiilides. Samuti nende fännikommuunid, treenerid jne. Sealjuures saaksid potensiaalsed toetajad kuulutada välja konkursse oma preemiatele ja stipendiumitele jms. Tegemist oleks sellise suure spordiportaaliga kus on muuhulgas ka uudised, artikklid, blogid, arvamuslood, foorum, foto- ja videopank, võistluste kalender jne. Vot sellised välkmõtted praegu.

 
         
 
   
1 / 1