Logi sisse:
kasutajanimi parool
IdeePank pakub külastajatele võimalust öelda välja omapoolne idee, mis lahendaks mõnda probleemi või oleks edasiviivaks jõuks kas inimese, organisatsiooni või ühiskonna tasandil. Kellel ideed pole, võivad välja käia omapoolse probleemi, millele soovitakse head nõu. Kellel pole probleemi ega head ideed, saab oma panuse ühisesse mõttepatta anda esitatud ideede rakendatavuse analüüsimisega.
Lisa oma idee või vajadus
 
 

PROBLEEM

 

IDEE

 

TEOSTATAVUS

Probleem sinu organisatsioonis või ühiskonnas, mida oleks vaja lahendada

 

Idee, mis on lahenduseks kellegi probleemile

 

Kommenteeri, kas probleem on oluline, kas idee/lahendus on teostatav?

 

Põhikooli kümnes klass

Ideid: 1
Kommentaare: 4

Probleem lühidalt: väikekoolide sulgemine, tülid ainemahtude pärast õppekavas (näit. emakeel vs reaalained)

Lühidalt on meil ühe õppeaasta lisamiseks kaks head põhjust. Esiteks, vaevalt pakub ajalugu meile selleks sobivamat momenti kui praegune õpilaste arvu kahanemise age. Teine, ja olulisem põhjus on, et "kultuurikihi" paisumise tõttu peame seda varem või hiljem niikuinii tegema. Kuna pikem analüüs/põhjendused ilmus 18.09.2009 Õpetajate Lehes, siis tundus kohane seda ideed ka in.ee keskkonnas testida. (otselinki mul siis kopida ei õnnestunud, kuid artikkel ise on saadaval www.create.ee) Et mida arvatakse? Rahvaalgatuse korras see ilmselt teostatav siiski ei ole - asi poliitikute kätes paraku.

Hm? Maksumaksja raha? Seda küll mitte. Nii palju aru saan, käib koolide rahastamine suuresti pearaha kaudu. Neid õppivaid päid on lähiajal vähemaks jäämas, mistõttu koolide rahastamine väheneb, mistõttu koole suletakse, mistõttu neid päid jääb tulevikus veelgi vähemaks, jne. Idee üks mõte on sellele allakäiguspiraalile vastu astuda. Olemasolevalt kulutasemelt, mitte raha juurde küsides. Ja nõus, et kõurikuid seadusega õppima ei sunni. Kuid neid kes "tahavad ja õpivad niikuinii" on rohkem. Ja idee teine mõte on just nende võimaluste avardamine. Lihtsalt, andes neile juurde seda ainsat tasuta asja, mida meil hetkel jagub - aega. Olemasolev hariduse pikaajaline ressurss (koolide infrastruktuur ja õpetajate kaader) võimaldab meil seda praegu teha. Mõne aja pärast, hääbumise jätkudes, paraku enam mitte.

 
         
 
   
1 / 1